ČZ 502/05

Více
13.07.2018, 10:45 #1 od mojmirmatta
Odpověděl mojmirmatta pro téma ČZ 502/05
Zdravím

Ako to mam nastaviť potom na 501 lebo to je celkom inak ulozena páka riadenia

Matta

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07.10.2009, 17:47 #2 od radek
Odpověděl radek pro téma ČZ 502/05
Mam doma starší gelovku, kterou jsem dostal na zkoušení a pod. (občas dělám někomu el. na motorce). Už nemá úplně perfektní kapacitu, ale to sem nepatří. Nabíjím ji malou nabíječkou na motocyklové baterie, která dává standartně 0,5 A a nabije se úplně normálně, akorád to déle trvá (cca. 20 hod. u 12V18Ah). To znamená, že speciál nabíječka není zas tak nutná, pokud nepotřebujete rychlé nabíjení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • 505
07.10.2009, 17:41 #3 od 505
Odpověděl 505 pro téma ČZ 502/05
Ale jezdí, když sem ji pořídil nebyla uplně nová měla cca dva roky a já na ni jezdím už víc než další dva roky konkrétně mám tuto baterku FTX9-BS od FIAMM a žádné problémy nepozoruji ba naopak z baterie nic nevytéká je poměrně malá a nezabírá zbytečně místo. Musím ale dodat že ji provozuji hlavně na skutru Tatran kde místa není nazbyt ale na druhou stranu každý start motoru je pouze na baterii, Tatran totiž proti čezetě nemá startpáku. Specielní nabíječku jsem zatím nepoužil nebyl důvod, baterie si i přes zimu udržela dostatečné napětí pro jarní nastartování, i když má jen 9Ah! přitom by v Tatranu měla být 12Ah tak jako v Čezetě, ale nekupte to když byla tak výhodná cena:-). Většímu rozšíření zřejmě brání neznalost a taky hlavně cena protože ta je při stejné kapacitě zhruba o třetinu vyžší než u standartního provedení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07.10.2009, 15:57 #4 od ANTONIUS
Odpověděl ANTONIUS pro téma ČZ 502/05
Taky už jsem tu před časem loudil o radu, či zkušenosti s gelovou baterií do skútra. Ale neozval se nikdo. Asi na to nikdo nejezdí...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07.10.2009, 13:37 #5 od Lupi
Odpověděl Lupi pro téma ČZ 502/05
na gelovku jsem myslel, jenze potrebujes novou nabijecku, dobiji se pouze intervalove, velmi nizkym proudem. V Akume mi tez nedokazali poradit, jestli je gelovka v motorce dobijena ci ne. Do aut se napr. nedava, presto ze jsou velmi robustni.Ma s tim nekdo zkusenosti?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.10.2009, 17:26 #6 od Endy
Odpověděl Endy pro téma ČZ 502/05
Originál vložil 505

12V 12Ah 120A tohle je doporučený minimum, pokud chceš mít rezervu kup 14Ah a jestli chceš mít pokoj od kyseliny tak kup gelovku.

Nejsem si jist, zda gelovka snese startovací a následně velké dobíjecí proudy. Já sám renovuji skútra a budu kupovat akec s klasickým elektrolytem, maximálně ještě tak bezúdržbový.
Doležal

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.098 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account