TÉMA: Další hodinář v původním stavu.

Další hodinář v původním stavu. 24.4.2016 12:58 #7584

Loni v létě se mi povedlo zakoupit z pozůstalosti tohoto hodináře. Starý pán, který si ho koupil jako nový začátkem února 58, zemřel. Fotka je z momentu, kdy jsme ho vytlačili z kůlny po více jak 30ti letech. Musí to být jeden z prvních - podsedelník má 10 otvorů a nemá hliníkové madlo, řadička je trochu jiná než na ostatních 501( na patě nemá plochu, ale kuličku a i jiný gumový návlek), má ještě rybiny, ale hlavně je naprosto kompletní a nenapaden kutilem.Motor je bohužel zatuhlý a chromy na perník. Zato lak- na foto to tak nevypadá, ale až na levou stupačku je ve výborněm stavu. Po umytí a použití lakýrnické pasty Mipa doslova rozkvet. Chromovaně díly jsem už dokoupil "nové", s krásnou patinou. V současnosti je částečně rozebraný a pracuji na mechanickě stránce. Lak se místy lehce vyretušuje, jinak pěkný lak je i na podvozkových dilech. Momentálně koukám po lištách kolem podsedelníku, kdyby někomu přebývaly, dejte vědět.
Když to dobře dopadne, tak se mi možná povede zachovat původní potah sedla. Vnitřek jsem sice musel sehnat jiný, ale potah je nepotrhaný, i když trochu ztvrdlý. Zkouším ho natírat glycerinem a je to o něco lepší. Do letošniho srazu už to nestihnu,
image.jpeg

ale přístí rok už by měl být hotový.
Poslední Úprava: 24.4.2016 13:01 od Martin Diviš.
Příspěvky může vkládat jen přihlášený.

Další hodinář v původním stavu. 24.4.2016 16:38 #7592

Měl jsem štěstí, našel jsem ho na sbazar.cz. Neby tam ani telefon, ale pán mi ihned odpověděl. Hned druhý den jsem tam jel a z původních 20ti mi slevil na 18500,-. To byl ale fakt kauf. Byl to syn původního majitele a neměl k tomu vztah a potřeboval to tam vyklidit. Jinak co sleduju na aukru tak ceny jsou 30-40tis za podobný exemplář.

Další hodinář v původním stavu. 6.9.2016 19:16 #7999

Zdravim,

ja mam hodinara r.57 ale chybaju mu kontrolky. Na nete som videl rozne..biele ,červene modre...akej farby boli original ..lavá a pravá..?

Dik vh

Další hodinář v původním stavu. 7.9.2016 05:54 #8000

• AlesK
  • AlesK's Avatar
kontrolky - levá modrá, pravá červená. Jinak nádhernej kus vytaženej ze stodoly.

Další hodinář v původním stavu. 7.9.2016 06:21 #8001

o.k. dik moc..

vh

Další hodinář v původním stavu. 18.9.2017 12:12 #8802

Dobrý den, mám úplně stejného hodináře, jen se bohužel nedochoval v takovém stavu jako ten, který se Vám povedlo zakoupit. Pustil jsem se do renovace, ale nemohu se dopátrat původního odstínu barvy, dle foto by to mělo být stejné barevné provedení jako Vaše. Nemáte prosím zkušenost o jaký odstín se jedná? Moc děkuji Pavel
Time to create page: 1.159 seconds