Další hodinář v původním stavu.

Více
30.10.2017, 19:46 #67 od marcel
Odpověděl marcel pro téma Další hodinář v původním stavu.
Já sice chápu vaše snahy použít co nejvěrnější odstín barvy původnímu originálu, ale myslím, že to není až tak důležité. Stejně dnešní akrylátové barvy se svým leskem nebudou nikdy vypadat jako ty syntetické před 60 lety. Pokud se něco nezměnilo, tak podle informací z ČZ Strakonice se informace o barvách ztratily a zničily v archivu při povodních a zatím nevím o tom, že by někdo přiřadil tyto barvy starým odstínům dle ČSN. Mám tu před sebou na psacím stole víčko, které bylo místo hodin, v originál hráškové barvě. Napadlo mě, že mohu zkusit ho vzít do drogerie a podívat se, jestli bych nenašel odpovídající spray, který by už byl identifikovatelný nějakým číslem. Jinak všichni lakýrníci, se kterými jsem se setkal, si nechávali podle originálu barvy namíchat odstín v míchárně barev a měli odstín popsaný třeba počtem procent objemu jednotlivých základních barev, které je třeba smíchat. V tom nejsem odborník, ale viděl jsem to takhle napsané v sešitu u lakýrníka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30.10.2017, 18:08 #68 od Enko
Odpověděl Enko pro téma Další hodinář v původním stavu.
Martine, jaké máš číslo výroby? Já jsem před 14 dny koupil skútr, rok výroby 1958 s číslem 1007xx také hráškově zelená barva.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30.10.2017, 09:34 #69 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma Další hodinář v původním stavu.
Vím, že už jsem to tu někomu sliboval, akorát jsem toho měl hodně. Nicméně rád pomohu. Nejlepší bude mě dohnat na 736 778 801. Skůtra mám v Praze, tak kdo se bude chtít mrknout. Je to ten, který mám v profilovém fotu, jen už je vyretušovaný a rozleštěný do finální podoby.
Jenom pro info: je v naprosto původním stavu, vyroben hned po novém roce 1958, po prvním majiteli. Sedlo je původní zelené. Ta barva není tyrkysová, ale hrášková a podvozkové díly jsou více šedé, než má většina skůtrů. I řadička je trochu jiná - na patě nemá placky, ale kuličku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29.10.2017, 21:28 #70 od Pavel M.
Odpověděl Pavel M. pro téma Další hodinář v původním stavu.
Zdravím, mohu poprosit Marcela o radu s barvou? Mám toho hodináře s výr.č.101898 a jak už jsem psal tápu s odstínem, původní lak byl v dost zoufalém stavu a tak potřebuji radu od někoho, kdo má v tomto větší zkušenosti, nejlépe vlastní i skútra ve stejném barevném provedení, které jsi přiložil na fotce kde jsou vidět kontrolky. Děkuji Pavel (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.10.2017, 20:56 #71 od marcel
Odpověděl marcel pro téma Další hodinář v původním stavu.
U zelených skútrů bývalo hnědé sedlo, není to zase až tak úplně světlá barva. Jak jsem posílal fotku toho hodináře, tam je asi originál potah, ale možná trochu přicpaný molitanem. Na fotku, co posílám nyní, je 501/03 ve 100% původním stavu, takže ta hnědá je originál. Barvu plechu teď z hlavy nevím, ale příležitostně se podívám, myslím ale, že s tou světlou barvou máš pravdu. Jinak přiřazení barev sedeček k barvám skútrů je popsáno v mých knihách.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.10.2017, 08:35 - 28.10.2017, 05:29 #72 od ondra
Odpověděl ondra pro téma Další hodinář v původním stavu.
Dobrý den přeji,
Také vlastním hodináře pro ukázku posílám fotografii originál odstínu co jsem našel pod štítkem.(
Prosím o dvě rady :
Jaký se dával odstín potahu sedadla? Jsem zaslechl že měli být světlé hnědé.
Dále jakou barvu má byt plech sedla? Světle šedý?
Děkuji za odpověď Ondra

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.122 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account