Další hodinář v původním stavu.

Více
24.04.2016, 10:58 - 24.04.2016, 11:01 #97 od Martin Diviš
Další hodinář v původním stavu. vytvořil uživatel Martin Diviš
Loni v létě se mi povedlo zakoupit z pozůstalosti tohoto hodináře. Starý pán, který si ho koupil jako nový začátkem února 58, zemřel. Fotka je z momentu, kdy jsme ho vytlačili z kůlny po více jak 30ti letech. Musí to být jeden z prvních - podsedelník má 10 otvorů a nemá hliníkové madlo, řadička je trochu jiná než na ostatních 501( na patě nemá plochu, ale kuličku a i jiný gumový návlek), má ještě rybiny, ale hlavně je naprosto kompletní a nenapaden kutilem.Motor je bohužel zatuhlý a chromy na perník. Zato lak- na foto to tak nevypadá, ale až na levou stupačku je ve výborněm stavu. Po umytí a použití lakýrnické pasty Mipa doslova rozkvet. Chromovaně díly jsem už dokoupil "nové", s krásnou patinou. V současnosti je částečně rozebraný a pracuji na mechanickě stránce. Lak se místy lehce vyretušuje, jinak pěkný lak je i na podvozkových dilech. Momentálně koukám po lištách kolem podsedelníku, kdyby někomu přebývaly, dejte vědět.
Když to dobře dopadne, tak se mi možná povede zachovat původní potah sedla. Vnitřek jsem sice musel sehnat jiný, ale potah je nepotrhaný, i když trochu ztvrdlý. Zkouším ho natírat glycerinem a je to o něco lepší. Do letošniho srazu už to nestihnu,

ale přístí rok už by měl být hotový.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.095 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account