Cezetu nebo Tatrana ?

Více
03.01.2018, 18:34 #1 od Macekscott
Odpověděl Macekscott pro téma Cezetu nebo Tatrana ?
Děkuji za tento nádherný popis,který může napsat jenom velmi malo lidi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23.10.2017, 12:20 - 23.10.2017, 12:22 #2 od Uďa
Odpověděl Uďa pro téma Cezetu nebo Tatrana ?
Mám oba stroje a oba stroje jsem jezdil opravdu poctivě! Tatran (ManetS125) je menší, lehčí, stejně výkonný jako Čezeta, je rychlejší do kopců, ale na rovině jsou si skútry rovny. Tatran není tak pohodlný jako Čezeta, Čezeta má větší kroutící moment, ale její větší hmotnost (cca o 50 Kg) tuto výhodu degraduje.Tatran má větší kola, takže se s ním lépe překonávají teréní nerovnosti. Ovšem co se týče ovladatelnosti, tak je lehčí paradoxně Čezeta a to kvůli úzkým řídítkům Tatranu. Čezeta je skútr na dlouhé, pohodlné cestování, kdežto Tatran je primárně určen na každodenní dojíždění do práce a na kratší (do 200 Km) projížďky. Mě se líbí oba, jak designově tak technicky. Tatran mi připadá takový komplexnější s úplnou elektrikou (všechny mají dynamostartér a blinkry a 12V rozvod) a plexištítem v základu, kdežto Čezeta tohle nemá každá a připadá mi, že elektrika na Čezetě je choulostivější. Oproti tomu je však Tatran choulostivější co se týče péče o motor. Spojka je poddimenzovaná a potřebuje častou kontrolu, olejová náplň je dost malá a také potřebuje častěji měnit. Je třeba často kontrolovat zapalování a častěji mazat plsť na vačce, což je celkem opruz u Manetu, protože se kvůli tomu musí sundat celý zadní plech. Oproti tomu je Čezeta neuvěřitelný držák s blbuvzdorným motorem.
To je asi tak všechno

..........a osmého dne stvořila Bůh skútr.... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13.10.2017, 18:37 #3 od Macekscott
Cezetu nebo Tatrana ? vytvořil uživatel Macekscott
Dobry den. Rad bych vedel,ktery stroj je lepsi a srovnal vyhody a nevyhody.Asi by bylo dobre priblizit se k blizkemu roku produkce at jsou stejne podminky.Bude mozna tezke najit nekoho,kdo vlastnil oba stroje soucasne,aby to popsal,ale verim,ze jsou skutriste,kteri maji oba modely ted a na svych cestach to mohou posoudit.Osobne mam pocit,ze ta Cezeta v sobe ma nejake kouzlo,ale elegance Tatrana je take plusova.Co se tyka jizdy nemohu posoudit,v dobe obcasneho jezdeni na Tatranu mi cezeta stavkovala.Taky bych rad vedel,co se snaze renovuje,tatran je vetsinou mladsi,tak to asi bude lepsi.No a posouzeni kvality a spolehlivosti.Rad bych videl chladny a pokud mozno s malo emocemi ovlivneny takovy verdikt. Pokud kdokoliv ma k tomu co rict,podelte se prosim.
Dekuji moc a verim,ze nejsem jediny,kdo si toto se zajmem precte.
Hodne stesti.
Vaclav

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.076 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account