Jak přihlásit skútra?

Více
04.07.2019, 06:43 #1 od Endynko
Odpověděl Endynko pro téma Jak přihlásit skútra?
Zdravím,
obraciam sa na vás s prosbou o pomoc:
V garáži som mal veľa rokov starú nepojazdnú ČZ 505 (rikša), rok výroby 1962. Minulý rok sa mi ju podarilo zrenovovať do pôvodného stavu, ale problém je, že k nej nevlastním žiadne papiere. Nakoľko by som ju chcel prihlásiť na značky a jazdiť s ňou, chcel by som sa spýtať, či mi neviete poradiť, ako postupovať. Veteránske značky by som zatiaľ nechcel riešiť.
Veľmi pekne ďakujem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.09.2017, 17:20 #2 od Sutner
Odpověděl Sutner pro téma Jak přihlásit skútra?
děkuji za rady... bohužel, než jsem prosondoval možnost TÜV v Německu, tak jsou Manety fuč
Ale podle poslední informace to přihlášení v DE za 50€ už dávno není pravda, množily se případy legalizace kradených vozidel a tak prý dost pdražili. To je info od dobrého známého, bývalého policajta, na rovinu mi řekl, že by do toho nešel

tady odkaz, kdyby si někdo věděl rady s Německými techničáky:https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/ddr-kfz-brief-tatran-s125-03-fahrzeugbrief/713842985-234-3544

Jo a ještě jedna věc: malé motocykly do 60 km/hod je možno přihlásit v Německu asi za 27€, není to techničák (KFZ-Brief) ale jenom "Povolení k provozu", dá se to vyříédit online na KBA)
www.kba.de/DE/ZentraleRegister/ZFER/zfer_node.html

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.09.2017, 07:30 #3 od tony
Odpověděl tony pro téma Jak přihlásit skútra?
Valdo pokud mas nemecky technicak, tak by prihlaseni v Nemecku bylo jednoduchy, ovsem potrebujes tzv. velky TÜV (Zapad) nebo DEKRA (NDR), cili hlavni techn. kontrolu v Nemecku.Vyrobni stitek tam musi byt identicky s technicakem.
V Cesku s tema papirama asi moc neporidis, ale tam nemam zkusenosti, snad se zeptat na urade?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.09.2017, 16:40 #4 od Sutner
Odpověděl Sutner pro téma Jak přihlásit skútra?
Děkuji, sonduji možnost, teď jsem objevil ještě jednu nabídku, někdo prodáva DDR techničáky na Tatrany, asi 8 ks za 50€, mám je koupit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.09.2017, 10:55 #5 od tony
Odpověděl tony pro téma Jak přihlásit skútra?
Valdo pokud je tvuj nemecky kamarad opravdu dobry znamy, tak ti muze pojizdneho maneta bez problemu u nej prihlasit. Pujde jen na velkou technickou (kolem 50,- manet musi byt o.k.) a na urade rekne, ze ztratil papiry. Behem 30 min. dostane nemecky papiry. Zaplati za cislo, pojistku a dan a s nemeckym technicakem jej u vas prevedes. Trosku komplikovany, ale da se to udelat. Drzim palce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.09.2017, 09:54 - 18.09.2017, 09:55 #6 od Sutner
Odpověděl Sutner pro téma Jak přihlásit skútra?
Jenom jsem zapomněl na doplnění a vysvětlení : Manet 125 byl před 50 roky moje první "velká motorka", a tak i trochu trochu z nostalgie a smysluplného využití času coby penzista jsem o tom dovozu uvažoval. To jak jsem napsal výše, o rozprodání na ND by byla asi až ta poslední možnost.
Ještě k těm dokladům- někde na nějakém fóru jsem četl čísi příspěvek veterán ských registr. značkách, je prý to docela opruz je dostat ale i to by asi byla jedna z cest. Samozřejmě bych upřednostňoval normální registraci na civilních značkách (značce)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.099 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account