Jiné

  • Rancher
17.07.2007, 20:25 #19 od Rancher
Odpověděl Rancher pro téma Jiné
Originál vložil 505

Rančere nespletl sis drobátko Občasník se sčítáním?? :-))

OOPS!
...je to odtud www.sweb.cz/obcasniky/barvy.htm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rancher
17.07.2007, 18:37 #20 od Rancher
Odpověděl Rancher pro téma Jiné
Jasný!
Hmotnost by byla úžasná i vzhledem k použitému kolu a jeho uložení. Ale laminátová forma je na dlouhý lokty.
No a když chudáček prasátko utáhne Druzetu, tak s tímhle ';nebudou problémy';. Jenom by se ještě musely změkčit tlumiče.
___________
Ještě mne napadla dodatečná zhovadilost.
Proč jen víko a né sedlo? A proč řezat stupačky?
dvoumístná DRUZETA - návěs :o)
____
Omlouvám se všem, že tady blbnu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Rancher
17.07.2007, 18:28 #21 od Rancher
Odpověděl Rancher pro téma Jiné
Zajímavé téma, taxem si trošku zafantazíroval.
Takhle nějak šly moje myšlenky:
Třeba takhle?

To je prvoplánové uřezání předku a stupaček. Předek dotvarovat na čelo se zaoblenými rohy a dotvořené víko (třeba jen jako nízké koženkové polstrování(?) na podložce sedla.
Vykuchaný vršek kastle a vnitřní dno k blatníku.
Ani takhle by to nebylo asi jednoduché na výrobu.
Nevýhodou je mj. vysoké těžiště.
Takže:

Objemnější verze, kdy by se snížilo těžiště. Už náročnější na výrobu... to dno bych řešil laminátově.

Ale tím horním profilem o šířce sedla by se tam cpaly věci trošku obtížně :-( Takže bych to viděl např. takhle (ale jak vyrobit víko?):


Malinko je to ale asi dlouhé...takže zkrácená verze, do která by se vešly ovšem na to dno tak 4 lahváče.


Možno přizdobit zahrádečkou...

Přišel jsem domů a jdu se podívat:
Jak se dívám na kastli v reálu, tak mi nakonec ta díra nepřipadá tak úzká a výroba té první varianty by nemusela být až tak složitá.
Pak jsem se koukl na náhradní podsedlovou schránku a vznikla další varianta, která s předním blatníkem vevařeným dovnitř výrazně limituje potřebu dalšího tvarování.


Ale v reálu to díky své limitované šířce nebude asik žádnej krasavec. :o(
S použitím obrázku z Občasníku ©

Jo teoretizování to by mi šlo :-) Nebijte mne!
Faktem je, že na hrubo tu poslední verzi bych si bez tažnýho za jeden den dokázal spíchnout z toho, co mám doma.
Ale těžký by ten slepenec asi byl...jak prase!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Martin
17.07.2007, 18:26 #22 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Jiné
Teda koukám, fakt jo :-) Nápady pěkný, jen bych vzhledem k váze kastle bych šel do další varianty, a sice vzít si tvar kastle jako mustr, z profilu nebo trubek naohýbat a posvařovat šasi - rám (něco jako Hausmanův prototyp), a na to vytvořit celolaminátovou kastli, samozřejmě v křivkách skůtru. Vršek opatřit koženkovým potahem, případně víkem ve stylu PAVa ... :-) Představa je, jen to zrealizovat o:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Marcel
17.07.2007, 05:00 #23 od Marcel
Odpověděl Marcel pro téma Jiné
Není to špatný nápad, určitě to stojí za pokus. Karoserií Čezeta je pořád dost, takže nevznikne jejím rozřezáním žádná nenahraditelná škoda. Když se podíváte na stránky motomagazin.cz, tak tam jsou fotky mého vozíku vyrobeného v Kovopodniku ČB. Ten má uložený bantam ';péráckým'; způsobem a schovaný pod kastlí. Tak nějak by to mohlo vypadat. Jediný problém možná bude váha. Přece jenom budou použity díly určené a dimenzované pro daleko větší zátěž (karoserie, kolo), ale na druhou stranu by zase vozík mohl mít brzdu, a to by byla frajeřina, to asi ještě nikdo nemá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Miro
11.07.2007, 21:27 #24 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Jiné
Ortodoxní vetránisti určite budú škrípať zubami. Skúste sem niekto hodiť nejakú skicu. Alebo mi to pošlite a dám to ako článok.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account