Výlet na hrad Falkenstein 23.7.2011

falkenstein 069Výlet za hranice k našim jižním sousedům měřil sto čtyřicet kilometrů.Ani teplo,ani zima,zkrátka takové cestovní počasí.Vedl kolem Mušovského jezera,Pálavy,přes Mikulov,Drasenhofen,na hrad Falkenstein,do městečka LAA am der Thaya,Hevlína,Hrabětic a domů.

falkenstein 045Zřícenina hradu Falkenstein,pocházející z roku 1050,nás zaujala svojí rozlohou,pořádkem a čistotou všude kolem.Krásný je z hradu výhled do okolí,zvláště na Mikulov a Pálavu z "druhé" strany.Všechno jsme prohlédli,přečetli o historii hradu a něco nafotili.

Dalším naším cílem bylo příhraniční městečko LAA am der Thaya.Pěkné,udržované a čisté náměstí nás přímo vybízí k dalším obrázkům.I zde se setkáváme s obdivovatelem starých strojůfalkenstein 065.Hned nám ochotně ukazuje něco ze své sbírky v mobilním telefonu.

Už byl nejvyšší čas něco sníst a tak jsme nastartovali a přejeli hranici do Hevlína.Pohostinským domům s červenými lampičkami jsme se vyhnuli a zakotvili až v Hraběticích,v restauraci Gol s terasou,abychom měli skútry na očích.Po jídle jsme provedli závěrečné hodnocení a jeli domů.

Fotky na http://www.rajce.net/a5188500

jara a Jana