Reportáže

XXI. mezinárodní sraz historických skútrů Plumlov 2018

Aktuálně

 • XXI. mezinárodní sraz historických skútrů proběhne v rekreačním středisku Žralok Plumlov.
 • Tradičně se zúčastní skútry československé výroby Čezeta, Tatran a Manet, ale i skútry zahraniční výroby
 • Zde Vás budeme informovat o organizaci této akce a aktuálních skutečnostech.
 • Sraz už tradičně bude 3-denní, od čtvrtka večera do neděle.
 • V uvedeném programu mohou nastat ještě změny.
 • 16.3. - byla spuštěna přihláška na těchto stránkách. Nepřihlašujte se přímo v rekreačním středisku.
 • Kdo má zájem o ubytování vyšší kategorie, může využít penziony a hotely v blízkém okolí, např: U borůvky, U Kláštera, Carmen, Hotel Plumlov.
 • Vážení přátelé, vyplňujte přihlášku pečlivě!!! Stejně tak, jako když děláte bankovní převod na milión Kč! Ke dni 22.3. dorazilo 35 přihlášek, z toho 7 s chybou, to je rekordních 20%!
 • Parkování v kempu je zahrnuto ve startovním. Za doprovodná vozidla se platí podle uvedeného ceníku.
 • Pro stravování účastníků, rozpravy a ke společnému posezení bude připraven velkokapacitní stan s výčepem a videoprojekcí
 • 16.5. - stan už stojí, jeho kapacita pro nás víc než dostačující
 • V kempu mají luxusně zrekonstruované umývárky, sprchy i záchody.

Trasy

Trasa pátek 8.6.2018:

Trasa sobota 9.6.2018:

Skutrklub Čezeta na Motortechně

 

Skutrklub Čezeta na Motortechně

Jako již tradičně i letos na podzim bude Skutrklub Čezeta z Brna a okolí aktivně vystavovat na Motortechně. Největším exponátem bude letos ČZ 505/03 s kabinou, nebude chybět zastoupení skútrů československé výroby, jako Čezeta 501 a 502, Tatran a Manet. A jako zpestření budeme vystavovat i mopedy a motocykly malých kubatur z Československé produkce se sbírek členů Skutrklubu Čezeta. Tak již tuto sobotu 21.10.2017 od 8:00 na Motortechně na Brněnském výstavišti.

Závěrečná vyjížďka Skútr Klubu Čezeta z Brna a okolí

Na závěrečnou vyjížďku Skútr Klubu z Brna a okolí dorazilo 10 skútrů Čezeta, 1 skútr Manet, 2 jawy, 1 žigulík a 1 škoda 1203. První zastávka v Hošticích - Herolticích, kde jsme si prohlédli Muzeum zemědělských strojů a ukázky historické orby. Oralo se koňmi, škodou 30, zetorem 25, zetorem 15 a motorovou oračkou z roku 1923, na kterou jsme byli zvlášť zvědaví. Po obědě v Němčicích nad Hanou jsme pokračovali v jízdě na letiště ve Vyškově. Po prohlídce leteckého muzea návrat domů. Sladká tečka v cukrárně ve Šlapanicích.

Fotky na Rajčeti zde

Skútrjízda v Žimrovicích

Letos jsme se již potřetí zúčastnili Skútrjízdy v Žimrovicích. Tu pořádají na počest pana Maroše jeho synové za podpory opavského veteránklubu. První dva ročníky byly tak parádní, že o účasti na tom třetím jsme vůbec nemuseli diskutovat. Velkou roli samozřejmě hraje i fakt, že se dostaneme do míst, která až tak dobře neznáme, a setkáme se s kamarády, které potkáváme jen velmi zřídka.

Výherce 2.místa v tombole na Spiši

Výherca 2.ceny v tombole Lászlo Tuska na pobyte v Spiš. Podhradí v polovici septembra.

František Hamrák

Sraz Zimrovice

Jiz tradicne porada kamarad Ivan Maros sraz v Zimrovicich u Opavy. Taky o vikendu mezi 19.05 az 22.05. 2016 se seslo asi 45 ucastniku jak z okoli, tak i ze slovenske cudziny, zemi Kralovske koruny a byvaleho Reichu a jiz v patek navecer jsem meli nadhernou vyjizdku az do objektu mistniho hradu a zamku s vyhledem po Slezsku. Hit ale byl vlastni vyjezd v sobotu, kde jsme cestou navstivili muzeum vojenske techniky. Dokonce i zapreli odpurci strelneho prachu jako byl nas kamarad Volker neodolali a projeli se jak v tanku tak i obrnenem transporteru po okoli za cenu spotrebovane nafty (30,- Kc).