Představení elektrické Čezety

V pátek 16.10. jsme prožili pěkné odpoledne v Mirošovicích. Byli jsme pozváni panem Neilem Smithem majitelem firmy vyrábějící elektroskútry Čezeta 506 k prohlídce nového showroomu jeho firmy.

Pan Smith nás seznámil s vývojem záměru vyrábět elektroskútry Čezeta 506, s důvodem proč si vybral právě Čezetu a s plány do budoucna. Je přesvědčen, že elektrický pohon je budoucností v dopravních prostředcích a u motocyklů do města pak zejména. Potěšilo nás hodnocení výjimečné výhodnosti použít za základ právě Čezetu. Je velice krásná, výhodná pro instalaci všech komponentů (je tlusťoučká jako prasátko) a jako retro si nezadá například ve srovnání s Vespou.

Po seznámení i s mnohými detaily a vychytávkami skútru jsme měli všichni možnost projet se s prvním prototypem.

Byl to věru nádherný zážitek. Pak jsem se vrátili do schowroomu k občerstvení a další diskusi.
Vše uteklo jako voda a před 16-ctou hodinou jsme se rozjeli ke svým domovům. 

K dokreslení zážitků přikládám několik fotografií.

Zdraví
Vašek

Další informace, fotky a videa na Rajčeti.

Komentáře   

#11 Miro 2015-10-20 12:47
predpokladám, že by to asi nemalo dobrý vplyv na životnosť akumulátora.
#12 Miro 2015-10-21 15:01
#13 Miro 2015-10-23 14:19
#14 marcel 2015-10-25 12:34
Kamarádi skútristi a pane Smith, nejsem moc velký pisatel do diskusních fór,protože s lidmi,kteří se neumějí podepsat jménem a jen kritizují se mi moc povídat nechce.Teď jsem si tak trochu prošel diskusi na jawamanii a je to skoro až smutné, co se tam člověk dozví.A všichni ti anonymní odborníci z jawamanie,mají určitě s Čezetami větší zkušenosti než ti "důchodci",kteř í vlastní skútrů Čezeta desítky a kteří mají zkušenosti se zástavbami různých jiných motorů do Čezet.Na vysoké škole se říkalo:Kdo něco umí,ten to dělá,kdo nic neumí,tak o tom učí".Já bych to upravil:"kdo něco umí,tak to dělá,kdo nic neumí,tak píše do diskusního fóra".Mně se taky projekt elektrické Čezety zpočátku moc nelíbil,ale dneska,když už mám daleko víc informací,tak to všechno vypadá trochu jinak.Elektropo hony se budou určitě víc a víc prosazovat a my můžeme být rádi,že si pan Smith vybral pro svůj podnikatelský záměr Čezetu a ne třeba Vespu.Pane Smith,myslím, že naše parta skútristů vám drží palce.Malypetr
#15 AlesK 2015-11-05 11:10