Lambretta 2013

.

Miro dostal v květnu pozvánku od polských skútrařů pro náš klub, a tak bylo zase co řešit a kam jet…
V pátek dochvátali Brňáci navečer k nám do Broumova, a přestože strávili několik hodin na rybách, byl k večeři „kupodivu“ guláš a série lahváčů Opat.

Sobotní ráno jsme valili směr Polsko a jízda zamlženými zelenými kopečky byla lahůdka. Na pumpě jsme nabrali několik dalších známých i neznámých prasátek a hučeli k horskému středisku Zieleniec, kde se sraz konal. Lambrettisti jsou evidentně požitkáři, takže si zamluvili paradní hotel s výhledem, saunou atd. Na místě nás zaskočili poměrně malým počtem strojů, který ale vyrovnávali družností a pozorností nově příchozím. Zdeňka hned odrovnali větou „Vy šukaje toaletu?“, z čehož se otřepával celý den.
Československá posádka (10 ks) jim udělala jednoznačně radost, což způsobilo i nám radost! Během společné vyjížďky jsme zaznamenali tři posuny vůči naší tradiční jízdě na každoročním srazu:

  1. všechny stroje Lambretta byly precizní leštěnky (tzn. žádné opravy během cesty),
  2. tempo jízdy bylo více než svižné (tzn. čezety s více pasažéry nebo rikši by dostaly od Poláků pěkně na prdel),
  3. stav některých vozovek byl kritický, což polské přátele nijak v rychlosti neomezovalo (tzn. někteří naši členové by se pos….).

Hlavním bodem výjezdu bylo městečko Duszniki-Zdrój, kde se konala pouť (skútry zde obohatily místní atrakce soutěží o to, kdo bude schopen jet nejpomaleji do kopečka zdejšího náměstí). Pak se konala prohlídka staré papírny a návrat zpět na hotel. Co se dělo tam, se nás neptejte, my se vraceli přes Wambierzyce (známé poutní místo) domů. Ale z rozveselené sms Zdeňka s Mirem, která nám dorazila okolo osmé hodiny večerní, by to mělo být všem jasné…

Kroupy

Fotagelerie

Reportáž a fotky na stránkach Lambretta Club Polska

Komentáře  

#2 Miro 2013-07-16 13:10
#1 Miro 2013-07-04 08:07
Naši poľskí priatelia nám pripravili nádherný pohodový víkend. Ďakujeme za pozvanie, nadšené privítanie a pohostinnosť počas celej akcie.
I počasie nám vyšlo fantasticky. Pravda, odjazd v nedeľu pri 7 st. a mrholení bol len pre odvážnych, ale po pár km, po zostúpení z kopcov, sa to spravilo.

You have no rights to post comments

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account