Dorazy na ČZ 501

Více
21.05.2008, 09:40 #1 od George
Odpověděl George pro téma Dorazy na ČZ 501
Originál vložil Martin

Pokud Vám jde jen o ty spodní gumové dorazy, rozhodně bych je sháněl. Mají své opodstatnění. Plní funkci ';měkkého'; dorazu, a v případě velké díry šetříte samotné velké silentbloky. Dorazy v podstatě brání v utržení silenbloků, brání nadměrnému pnutí.

Přesně tak, nemám to bohužel na fotografii, ale jde mi jenom o ty spodní silentbloky - dorazy. Vidlici mám jinak kompletně zrepasovanou - navulkanizovány nové silentbbkloky na odpružení, vyměněna pouzdra ve vidlici a zrepasován tlumič. Určitě jí v motocyklu ponechám. Musím se podívat na burzách a zkusím si dát inzerát do bazaru, abych je někde sehnal.
Děkuji moc za informace. Jenom nevím, proč původní majitel gumové dorazy odstranil. :-) R.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Martin
20.05.2008, 13:25 #2 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Dorazy na ČZ 501
Pokud Vám jde jen o ty spodní gumové dorazy, rozhodně bych je sháněl. Mají své opodstatnění. Plní funkci ';měkkého'; dorazu, a v případě velké díry šetříte samotné velké silentbloky. Dorazy v podstatě brání v utržení silenbloků, brání nadměrnému pnutí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Martin
20.05.2008, 13:21 #3 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Dorazy na ČZ 501
Napřed se Vás zeptám, jestli chcete dodržet historickou originalitu, nebo se spokojíte s vidlicí typu 502 a dáte přednost lepšímu odpružení ... ? :-) Přesně tohle jsou hlavní rozdíly. Na 501 se vždy montovaly jen gumové silentbloky, jak dopředu tak dozadu, a teprve typ 502 měl klasické kapalinové tlumiče. Vidlice a tlumiče 502 nabízejí lepší jízdní komfort, nebude se vám sjíždět nepravidelně pneumatika a řízení má podle mě lepší vedení. Na druhé straně vidlice a tlumení 501 je stylovka, a pokud si necháte udělat nové silentbloky, má to něco do sebe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.05.2008, 11:54 #4 od George
Dorazy na ČZ 501 vytvořil uživatel George
Zajímal by mne názor ostatních na funkci, resp. nutnost osazení originálních spodních dorazů na přední vidlici u ČZ 501. Já je na skútru, který jsem koupil (kompletní) a který normálně jezdil nemám a teď řeším, jestli je shánět, nebo ne. Na některých fotkách skútrú je patrné, že tam také nejsou. Poradíte?
Děkuji. R.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.077 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account