Rady před koupí ČZ 501 (502)

  • Martin
18.12.2007, 10:44 #13 od Martin
Odpověděl Martin pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
Hmm, za 2000,- dneska seženeš možná tak kompletní motor. Přes internet líp určitě ne. Komentáře typu ';celýho skútra jsem koupil i s papírama za 2 tis.'; ve mě vyvolávají jen úsměv. Tyhle doby jsou již bohužel nenávratně pryč. Pokud to nebereš z rodiny, od známého apod., a nemáš vyloženě štěstí. Opravdu pěkných a zachovalých veteránů je stále méně, takže pokud narazíš na pěknej, kompletní, původní skútr, s dokladama na živýho člověka, tak je běžná cena kolem 15 tisíc, a vůbec bych se nerozmýšlel a bral všemi deseti.
502, co máš možnost koupit, je sice orezlej vergl, ale podle mě to ještě vůbec není tragédie. Dle mého reálná hodnota mezi 3 až 5 tis. Pravdou zůstává, že do renovace takovýho stavu stjně dalších cca 15 tis. vrazíš. Ale tohle platí u všeho :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17.12.2007, 18:58 #14 od Míra 1
Odpověděl Míra 1 pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
Ahoj, já jsem převážel v kombiku Ford Mondeo naprosto bez problémů. Nakládali jsme to dva a doma jsem ho vyložil sám. Koupil jsem za 8000 s doklady. Bohužel až po opískování jsem zjistil, že byla buchlá. Už přemýšlím jak budu rovnat čumák. Nemá někdo nějaké zkušenosti?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • 505
17.12.2007, 18:41 #15 od 505
Odpověděl 505 pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
Jestli tam vleze se dá změřit kastla má délku 2000 výška 1020 šířka 685 přes řidítka, vše v mm. No a pak už je jedno jestli jedeš 30 nebo 100Km, ale počítej s tím že to váži + - 140kg

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17.12.2007, 16:28 #16 od arhipelag39
Odpověděl arhipelag39 pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
Ne.. TP to bohužel nemá... a myslíte že by se vešel do auta?? asi tak 33Km v peugeotu 307SW???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • AlesK
17.12.2007, 07:27 #17 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
U 501 záleží hodně na podvozku, v jakým stavu jsou gumové silentbloky, je pravdou, že dnes jdou sehnat nové, ale cena je nehorázná. Kastle vypadá sice orezle, ale není nikde bouchlá, což je plus. Celkově je to ale nepojízdnej vrakoš, kterej cestu dlouho neviděl. Pokud má přepsatelné TP a SPZ, tak max. 4000, víc bych za něj nedal. Jo a startér poznáš na místě, buď dle bošáku, kterej bude mít ještě po otočení vlevo polohu pro start, nebo podle relátka pod sedlem, nebo podle velkého kastlíku na 2 baterky pod sedlem, nebo při mrknutí okem na pravou stranu motoru - bude mít hranatěší a větší kryt s malou krytkou pro přístup k zapalování, než klasický kulatý motor ČZ.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.12.2007, 06:05 #18 od radek
Odpověděl radek pro téma Rady před koupí ČZ 501 (502)
Originál vložil DavidŠ

Ještě jsem zapomněl že je z roku 1960. Co to může být za typ??

Rozhodně je to kastle 501, ale jestli je to 501/05 nebo 501/03 to ti nikdo podle této fotky neřekne! Taky to může být skládačka. Jinak podle mého názoru je to vrak za kterej bych nedal ani 1000,- Kč. Já jsem koupil svého skůtra pojízného se zachovanám lakem a až na zadní světlo a přední nárazník kompletního a za 2000,- Kč. I tak do renovace nasypu hodně peněz. Do tohoto vraku bys nasypal hodně nekřesťanské prachy!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.108 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account