Napínání řetězu

Více
22.02.2022, 20:38 #1 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma Napínání řetězu
Já mam sice tu starší verzi, ale napnutí bude asi stejné. Nejdůležitější je, aby to na ozubená kola nabihalo hladce. V tom případě je vše v pořádku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.02.2022, 18:00 #2 od Machis82
Odpověděl Machis82 pro téma Napínání řetězu
Ozubená kola mám originál 15 a 40 zubů. Zkoušel jsem trochu zatížit tu kyvku, ale ten řetěz se skoro vůbec nepovolil. Kyvku mám bez té páčky , napínák je s gumovým dorazem. Pružina moc silná není, protože už teď se gumový doraz dotýká kyvky.
Asi to tak nechám a zkontroluju to, až bude skutr stát na kolech.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.02.2022, 18:20 #3 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma Napínání řetězu
Správně je 100 článků, jen pro upřesnění: jeden článek = jeden váleček. Jak píše kolega, je třeba si být jistý, že je správné kolečko v motoru a správnou pruzinu napinaku. Jinak ten řetěz je skutečně hodně napnuty, asi to tak má být, alespoň já to tak mám. Je to dáno tím, že řetěz má napnout tu pruzinu. Máte ještě tu páčku excentru, nebo už gumový doraz? Na jawarmaniak.wz.cz, nebo Cezetmania.info jsou návody k použití, ke stažení. Jinak řetěz na kolečko u motoru musí nabihat hladce, pak je to ok.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.02.2022, 17:40 - 21.02.2022, 17:52 #4 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Napínání řetězu
Předpokládám, že máte správná ozubená kola. Nemám mnoho zkušeností s 501, ale napadá mě, že "napnelismus" je při skútru vzhůru koly dán polohou odlehčené kyvky. Zkuste nalehnout celým tělem (polovina váhy skutru) na kyvku a přitom zkoumat ten řetěz.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.02.2022, 16:47 #5 od Machis82
Odpověděl Machis82 pro téma Napínání řetězu
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, kolik článku by měl mít řetěz u 175/501-03, pokud je v zadní kyvce napínák řetězu z gumou? Použil jsem řetěz s 99+1 články, jak se píše v katalogu náhradních dílů. Po vložení motoru s kyvkou vzhůru nohama do kastle se mi zda, že je řetěz hodně napnutý. Napínáky řetězu v kastli mám úplně povolené, stejně jako šroub na konzoli, která spojuje motor s kyvkou (šrouby zadního silentbloku jsou taky povoleny). Nevíte, jaké je správná délka řetězu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.04.2015, 11:07 #6 od Arpi350
Odpověděl Arpi350 pro téma Napínání řetězu
Já bych se chtěl pro změnu zeptat na napínání řetězu na 501-starší provedení s vačkou ovládanou plastovou páčkou zvenku. Když řetěz napnu dle návodu, zdá se mi opravdu hodně napnutý a bojím se že trpí převodovka. Přitom např. při brždění motorem z kopce je řetěz slyšet. jak napínáte řetězy na vašich 501?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.091 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account