Další hodinář v původním stavu.

Více
05.10.2017, 09:51 #79 od JayDee22
Odpověděl JayDee22 pro téma Další hodinář v původním stavu.
Ono je těžké někomu věřit, ze zkušeností vím, že i pamětníci nejsou zcela přesní (mám spartaka a tam mi jeden starý pán "pamětník" vehementně tvrdil, že správný spartak má mít zadní světla s ploutvičkou = octavia a volant také z octavie)
Přikládám fotku modrého skútru, dle inzerátu z roku 1957, který kdysi byl na bozoši - tam tomu modrému odstínu věřím (kromě podsedláku a nádrže = lehce vyměnitelné díly). Opět dle zkušeností (jiné skútry, jiné vozidla z té doby = spartak) tvrdím, že během počátků výroby nebylo mnoho různých barev k dispozici - rozhodně ne ve spektru blízko sebe (určitě tu někde bude vzorník z té doby). Z toho usuzuji, že skútr z fotografie, kterou jste poslal, měl mít původně stejnou barvu jako ten můj (ač barva notně vyšisovaná, vypadá na fotce podobně, ačkoli fotoaparát a také monitor zkreslují barevné podání). Určitě nedělali takové odstíny, které by vypadali podobně (tipuji zelenou, modrou, červenou...). Pokud má někdo skútra z roku 1957 - 1958 v JINÉ zelené barvě, nežli ten z úvodního příspěvku a můj (nazval bych jí tyrkysová zelená), třeba bude tak ochotný a zveřejní sem fotku toho skútru. Držím pěsti v nalezení konkrétního odstínu a v renovaci :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.10.2017, 21:47 - 04.10.2017, 21:51 #80 od Pavel M.
Odpověděl Pavel M. pro téma Další hodinář v původním stavu.
Zdravím JayDee22, ještě dotaz k barevnému provedení skútra r.v.1957.... O kombinaci barev modrá/šedá vím, jen nemohu s jistotou určit původní odstín, přikládám foto a od pamětníka mám info, že se jednalo o skutečně modrou barvu bez nádechu zelené. Mám výrobní č.101898, nevíte o jaký odstín mohlo jít, popř. je někdo kdo 501 v tomto provedení má a poradil by mi prosím? Děkuji
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.10.2017, 20:12 #81 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Další hodinář v původním stavu.
Rychloměr i hodiny jsou bez osvětlení, ohledně kontrolek, jám měl dobíjení oranžovou a neutrál modrou :). Barevnost jsem v roce 2003 neřešil, budu řešit v následující lakorenovaci, nebo možná můj synek :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.10.2017, 16:11 - 04.10.2017, 16:14 #82 od JayDee22
Odpověděl JayDee22 pro téma Další hodinář v původním stavu.
Bílá barva na 501čku nepatří, to už se tu asi někde řešilo. Takže ok1vkt kombinace pouze modro-"světle šedá". Co jsem se zatím setkal s !origo! lakovanými skútry, tak 501 ročníků 1957 až léto 1958 byly jednobarevné, od léto1958 - konec1958 byly i dvoubarevné a vetšina těcht dvoubarev měla cizojazyčný štítek (export). To jen tak na doplnění. Ještě k dotazu, který jsi vznesl v jiném tématu a na který je v podstatě odpovězeno o několik témat dříve: číslice jsou na štítku roku 1958 vyraženy velikostí 4mm.

K tématu: mám úplně stejného skútra, jaydee22.rajce.idnes.cz/CZ_175_501_skutr/# , výr. číslo 104462, v techničáku tři majitelé. Stejná zelená původní barva, místy oprýskaná. Chromy byly ve stejném stavu. Podsedlák taky s deseti otvory bez madla. Hodiny tikaj, motor vrčí, brzdy brzdí :) Prostě "dvojče" :D Dokoupil jsem z SK plexi, protože to co tam bylo, byla jen taková malá prasklá a ořezaná relikvie. Letos jsem udělal bohužel jenom technickou a vrátil jej zpátky do garáže. Ale příští rok snad najedu víc kilometrů :D
Taková perlička: dostal jsem k němu návod k obsluze - ale textové provizorní vydání 1. série z roku 1957. Obrázky jsou jen tištěné. Prostě taková textová brožurka. Jestli se pak vyměňovala za standardní s těma buchtama na obalu to nevím :)
Držím pěstičky při "obnově" skútra a třeba se někdy sejdem na srazu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.09.2017, 08:55 #83 od Pavel M.
Odpověděl Pavel M. pro téma Další hodinář v původním stavu.
Kontrolky můžeš zkusit www.tatratruck.sk/zoznam/index.php?id=detail&id_polozky=203

Rychloměr s osvětlením byl montován od X.1958, do té doby bez osvětlení, aspoň tak je uvedeno v katalogu ND pro ČZ 501.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.09.2017, 16:33 #84 od ok1vkt
Odpověděl ok1vkt pro téma Další hodinář v původním stavu.
Potvrzuji a opravuju se co se týká kontrolek. Mám taky modrou a žlutou.
Kdyby měl někdo ty kontrolky nové, tak kupuju :-D ¨
Ale ještě bych se chtěl zeptat at nezakladam nove tema. Jak je řešený podsvícení hodin a případně i tachometru? V hodinach je vyřez na boku, ale kde je nějaká žárovka co do něj svítí????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.211 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account