nechce do otáček

Více
13.07.2019, 20:05 - 13.07.2019, 20:14 #1 od Miro
Odpověděl Miro pro téma nechce do otáček
Skusim par oblubenych zavad:
- nepruzi kontakt v spinacej skrinke, podrzat bosak pri pridavani plynu
- stary benzin, voda v benzine
- odvzdusnenie nadrze
- prasknuta jedna z 3 noziciek drziaku prerusovaca
- visi sytic - to by mohla indikovat cierna sviecka
- prerazanie na svorke prerusovaca
Skusil by som vymenit dalsiu sviecku a kondik. Raz sa mi na Babette " chytila" az 4 sviecka, vsetky boli akoze nove, archivne :woohoo:
Nezda sa mi, ze by za to mohol predstih. Na stojane to musi ist do otaciek aj ked nie je nastaveny idealne. To sa prejavi az v zabere do vykonu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13.07.2019, 08:22 #2 od D-D-D
Odpověděl D-D-D pro téma nechce do otáček
3,5 mm měrkou bude předstih malý. Je potřeba přidat. O kolik, lze pro jehlovou (štíhlou) měrku, spočítat, pro silnější tyčku měrky asi lépe zjistit empiricky. Nejpřesnější je šuplera při sundané hlavě. Ale malý předstih jde do otáček dobře...
Připojení přerušovače blinkrů mi nepřijde související, ale ten půjde pro vyzkoušení odpojit snadno.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.07.2019, 06:12 #3 od venamat
Odpověděl venamat pro téma nechce do otáček
...ano předstih i odtrh jsem samozřejmě dělal, i když si nejsem úplně jistý při seřízení protože 3,5mm je na šikmé měrce zkresleno...seřizujete na 3,5mm i když měrka nejde k pístu kolmo???

...ještě mě napadlo, že problém se začal projevovat zhruba v době po zapojení trojpinového přerušovače blinkrů, možná je špatně zapojen, myslíte, že by toto mohlo mít takový vliv na chod motoru a mohlo být příčinou??? Jinak už si nevím rady...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.07.2019, 05:34 #4 od D-D-D
Odpověděl D-D-D pro téma nechce do otáček
... a co takhle zkusit seřídit předstih? Takto se projevuje příliš velký předstih... :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.07.2019, 09:11 - 01.07.2019, 09:19 #5 od pedol
Odpověděl pedol pro téma nechce do otáček
Z jiného vlákna:

Odpověděl pedol pro téma CZ175/502 díra ve spodu karteru vedle o
CZ175/502 díra ve spodu karteru vedle o

Kategorie: Čezeta
Když jde píst nahoru, tak se pod ním do klikovky nasává směs. Při pohybu dolů se ale nasávací okénko zcela uzavře poněkud později a trochu směsi se vyfoukne zpět do karburátoru. Proto na gumové manžetě mezi karbecem a airboxem je malý otvůrek, kterým vysrážená "mlha" protéká do vaničky v karteru. Manžeta proto musí být montována otvůrkem dolů. Do vaničky pak ústí ta vámi zmiňovaná dírka. Prostě je skrz karter. Někdy bývá vespod ucpaná blátem, písečkem a pod. Jedním slovem tento kapající olej je normální. Zkuste vyhledat na netu "zpětná klapka u dvoutaktů", která zpětnému fouknutí brání a tím zvyšuje výkon, vše co klikovka nasaje, to se přepustí do válce.
K dušení: Příliš vysunutá jehla, velká hlavní tryska, opačně namotována vložka tlumiče výfuku?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.07.2019, 05:25 #6 od venamat
nechce do otáček vytvořil uživatel venamat
Ahoj, prosím vás o radu.
Moje 502jka nechce a nechce do otáček. Zkusil jsem vyměnit trysku v karburátoru, jehlu, kondenzátor, cívku, svíčku, fajfku, gufero pod dynamostartérem, vyčistil vzduchový filtr, přetěsnil hrdlo karburátoru a pořád nic. Nastartuje na brnk, ve volnoběžných jde parádně, nechá se trochu vytočit (krásně táhne) ale ve vyšších otáčkách se dusí...svíčka je černá, bohatost mám na 1/2 otáčky, pokud dám víc - dusí se dřív. Pokud dám míň - stejné.
Po uparkování do garáže jsem si ale všiml, že kape olej z dírky úplně naspod motoru, hned vedle šroubu. Co je špatně?
Děkuji všem za rady...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.096 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account