Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit

Více
01.06.2021, 06:16 #1 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit
My fanúškovia skútrov Čezeta neradi vidíme montáž "našich" motorov do všelijakých domácich približovadiel, ale čo už...
Pred montážou relé je potreba sa JEDNOZNAČNE uistiť, že dynamo pri výrobe el. energie má (-) na kostre.
Pripojiť ručičkový voltmeter nastavený na malé jednosmerné napätie. (-) na kostru a (+) na pól D dynamoštartéru. Po šliapnutí na štart páku musí mať voltmeter kladnú výchylku.
Ak nemá, prepólovať dynamo podľa uvedeného článku a meranie pre istotu zopakovať.
Potom podľa schémy všetko zapojiť, dynamoštartér, akumulátor, AEV... naštartovať, premerať napätie dané výrobcom a .... vyraziť na pole.

Poznámky:
1. Neviem, aké sú Vaše elektro-znalosti a možnosti. Ak je postup merania polarity pre Vás úplne nezrozumiteľný, prizvite si k tomu odborníka.
2. Polaritu by možno stačilo zistiť podľa smeru točenia štartéru, ale voltmeter je jednoznačný.
3. Ak nemáte spínaciu skrinku so štartovaním do ľavej polohy (kontakt 50), použite nejaké tlačítko.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.05.2021, 17:57 #2 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit
Starter funguje při jakémkoliv ukostření, ovšem regulátor jen při (-) na kostře. Vy už to zřejmě máte oproti továrnímu provedení překostřeno.
Jakou máte tu spínací skříňku, bez startovací polohy (O)? A nebo teprve uvažujete o jejím pořízení? Na startování chcete použít extra tlačítko? Řešení jsou různá. Traktůrek bude bez světel?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.05.2021, 11:53 #3 od Rudolf
Odpověděl Rudolf pro téma Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit
Je to 502.01 Já bych chtěl motor s dynamostartérem použít k malému traktůrku protože tan mám motor též 175 na našlapování a jelikož mi je 80 let a našlapování dělá problém.Tudíž potřebuji jen startování a dobíjení nic jiného nepotřebuji zapínat.Jinak dynamostartér chodí,když jsem dal -pol na kostru a + pol na dynamo svorku S dynamostartér se točí

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.05.2021, 09:23 - 31.05.2021, 09:43 #4 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit
Dobrý den,
rád by som Vám poradil. Ale trochu ma zaskočila Vaša otázka.
Citujem: "Jde mi pouze o startování a dobíjení"
Funkcia tohoto zariadenia je rugálacia dynama s dobíjaním + spínanie štartéru cez skrinku (tlačítko).
Že prečo ste použil slovo "pouze"? Očakávate aj iné funkcie?
Schéma zapojenia prikladá výrobca k dodávke, neobdržal ste ho?
Je zverejnené na stránkach: eshop.aev.cz/pdf/0409.pdf
Popis inštaláce do môjho skútra nájdete tu: index.php/radytipy/267-elektronicky-regulator-dynama . Jedná sa ovšem o zjednodušenú verziu AEV 0399, ktorá plní LEN funkciu regulácie a dobíjania. Štartovaciu časť som ponechal pôvodnú.
Upozorňujem na 2 dôležité veci:
- stroj musí mať MÍNUS NA KOSTRE!
- elektronický regulátor je CITLIVÝ NA PREPÓLOVANIE! Okamžite je po ňom :(

A ešte jedna otázka. O aký model JAWA 175 sa jedná?
Miro

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.05.2021, 08:54 #5 od Rudolf
Jawa 175 s dynamostartérem jak zapojit vytvořil uživatel Rudolf
Jak zapojit Dynamostartér u 175 Jde mi pouze o startování a dobíjení.Mám rele AEV 0409 12V 100W přes zpínací skřínku a tlačítko startu Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.086 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account