Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň

Více
12.09.2021, 13:58 #7 od Kuchmontsp
Odpověděl Kuchmontsp pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
Navrtat níž ten zadní kloub? Já zkusil dát z5 původní tyčku a stejně to nepomohlo. Zkusím zda to jde řadit všechny rychlosti rukou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.09.2021, 12:48 #8 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
od uživatale jardell, možná fota napoví něco o úhlech-

Příloha motor.jpg nebyla nalezena.


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.09.2021, 12:19 #9 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
" To zavření myslíte jakože to návrat níž "
Této větě nerozumím.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.09.2021, 10:59 #10 od Kuchmontsp
Odpověděl Kuchmontsp pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
Radit právě šlo, tyčka je kompletně nová včetně kompletních kloubů. Právě nemůžu nikde najít žádný návod. Rukou nevím jestli to tam nakopu. To zavření myslíte jakože to návrat níž? Díky moc za odpověď

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.09.2021, 10:46 #11 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
Z jiných www.stránek:

řazení čezeta - trápím se s pákou - jak ladíte řazení ?
ahoj, měnil jsem páku řazení za chromovanou a nejsem schopen vyladit řazení tak aby šly všechny rychlosti. Bud mě jde 1 a 2 nebo, když to posunu tak 3 a 2 :(
Tak se chci zeptat, jak to ladíte vy. Já takto: u hřídele startovací / řadící páky - lehce posouvám násadu na tisícihran. Budu to asi muset spíš ladit ma tisícihranu přímo u řadící páky ? Měl by tam být co nejvíc ostrý úhel , nebo naopak ? [Honza] 22.11.2012

Odpověď Ještě dodatek k úhlům. Jakákoliv odchylka od 90° mechaniku převodu zhoršuje [Doležal, Brno] 22.11.2012

Odpověď U novějších typů jde řazení doladit pomocí kloubových převodů. U starých typů bylo převodové táhlo pouze se zahnutými konci, kdy táhlo i otvor v pákách mohou být "vykvedlané".
V nějakém příspěvku bylo poraděno, aby se u páčky motoru posunul otvor blíže ke hřídeli, čímž se zvětší úhel výkyvu [Doležal, Brno] 22.11.2012

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.09.2021, 10:38 #12 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Nejde zařadit 4 rychlostní stupeň
1. Před výměnou táhla řadit šlo?
2. Pokud ne a proto jste měnil táhlo, měnil jste i kompletní klouby?
3. Řadící nožní páka se v kastli neviklá?
4. Ručně (hýbání páčkou u motoru) lze zařadit všechny rychlosti?
5. Pokud nepomáhá různá délka nastavení táhla , pomůže zvětšení úhlu výkyvu páčky u motoru, zavařením původního otvoru pro dřík kloubu a nově vyvrtaným otvorem blíže k ose řazení. Mám pocit, že někde byla fota brzdové versus řadící páčky.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.113 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account