ČZ 175/501 - renovace začátečníka

Více
14.02.2022, 22:36 #1 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma ČZ 175/501 - renovace začátečníka
Já tam žádnou tragédii nevidím, v podstatě jen lehce horší stav, než jsem měl já (viz muj příspěvek níže)
1)Chromy: ty jsou na perník, takže bych sehnal pěkné původní, které se jenom preleští pastou na chrom.
2) stroj pořádně vyčistit čističem na motory, případně na brzdy. Ten nános zespodu je stará konzervační technika, kdy se stroj napatlal olejem a projel prachem. To bych vzal opatrně špachtlí a potom umyl. Všechno pořádně vycistit a rozebrat, pečlivě roztřídit.
3) motor: provést kompletní GO
4) podvozek: jak přední, tak zadní kyvka má futra, která bude treba vyměnit. Doporucuji Motoservisondra.cz
5) pečlivě roztřídit a uschovat spojovací materiál. Rezavé šrouby se dají odrezit v kyselině citronové. Původní šrouby jsou ještě dle staré normy, čili nevyhazovat.
6) kabeláž: je původní, určitě zachovat. Na každém konci je návlek s číslem. Podle toho se zapojuje.
7) karoserie : vypadá ok. Pokud jsou tam větší orezlá místa, tak lak lokálně opravit. Je třeba ho namíchat podle originálu. Jinak karoserii rozleštit lakýrnickou 3M pastou, uvidíte zazrak.
V tomhle konkrétním případě bych zvážil nový šedý lak na podvozek.
To by na začátek mohlo stačit, jestli Vás neco napadá, tak se ptejte. Rád pomůžu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14.02.2022, 19:07 #2 od gaspi_cz
Odpověděl gaspi_cz pro téma ČZ 175/501 - renovace začátečníka
Zdravím všechny kolegy, zasílám odkaz na kompletní demontáž. Nyní jsem ve stavu že nevím jak dále. Mám se pustit do kompletní renovace z důvodu velmi špatných chromů a laku nebo se pokusit udělat patinovku kdy si ale myslím že lak i chromy jsou KO?
Budu rád za vaše rady. Pokud by se našel někdo kdo by byl ochoten vést začátečníka byl bych nesmírně vděčný.
czlokoas-my.sharepoint.com/:f:/g/persona...YUdEcrGEPNg?e=Bxhfr4

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.12.2021, 17:48 #3 od Martin Diviš
Odpověděl Martin Diviš pro téma ČZ 175/501 - renovace začátečníka
Koupil jsem v podobném stavu, dnes je z nej parádní patinovka. Klidně poradím
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.12.2021, 15:01 #4 od gaspi_cz
Odpověděl gaspi_cz pro téma ČZ 175/501 - renovace začátečníka
To je právě otázka. V podstatě z 80% mi radí abych se pokusil vše zachovat jako původní. Co půjde zrenovovat nic neměnit včetně laku , který je původní. Prý to bude mít mnohem větší cenu než z toho udělat leštěnku. Určitě mi nejde o prodej, chci jen dát do kupy. Papíry k tomu nejsou, případně bych se chtěl pokusit to dostat na veteránské, protože je zde opravdu vše původní z roku 1958.


Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.12.2021, 14:43 - 22.12.2021, 14:56 #5 od pedol
Odpověděl pedol pro téma ČZ 175/501 - renovace začátečníka
Raritka, "hodinář". Budete renovovat vlastními silami? Renovace se vyplatí, bude zhodnoceno, zvláště pokud jsou papíry. Kde jsou SPZ? Půjde to do laku?
Vrazíte do toho třeba 40 až 50 tisíc, zhodnotíte ho přinejmenším na 100 tisíc i více (má to starou spínačku a hodiny)

www.eurooldtimers.com/cze/inzerat/94351-cz-175-501-prase.html

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.12.2021, 13:58 #6 od gaspi_cz
ČZ 175/501 - renovace začátečníka vytvořil uživatel gaspi_cz
Dobrý den, mám po strejdovi vyobrazenou ČZ, která 30 let stála v kůlně a je ve vyobrazeném stavu. Je to typ 501 z roku 1958. Nevím ani v jakém stavu je motor , ale prý se na ní normálně jezdil než ji odstavil. Rád bych se pustil do své první renovace , ale nevím jestli je vyobrazený stav vůbec možný nějak rozumně zrenovovat. Jsem z Vysočiny a rád bych uvítal nějakého mentora , který mi poradí s prvními kroky. Poradí mi někdo? Pokud to tady nepatří klidně napište , já to smažu. Děkuji za případné reakce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.120 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account