CZ skútr nováček z Německa, několik otázek

Více
15.04.2022, 13:20 #19 od cezeta-lover
CZ skútr nováček z Německa, několik otázek vytvořil uživatel cezeta-lover
Dobrý den, milí CZ přátelé,

Pocházím z Německa (Freiburg / Schwarzwald) a už dlouho miluji skútry CZ.
Je mi 32 let a od dětství jsem fanouškem starých vozidel.
Doposud jsem pracoval hlavně na strojích Zündapp o objemu 50 ccm. Ale mám zkušenosti i se starými Land Rovery a Barkas B1000.

Přes odpor své ženy jsem si nyní mohl koupit skútr. Koloběžka podle ní není hezká. Ale řekla jsem jí, že když na něm sedí, tak ho nevidí ;-)

Chtěl bych na něm jet v květnu na setkání oldtimerů na skútru v Sigmaringenu (Bodamské jezero). (altroller2020.de/)
... Ambiciózní plán
Nejprve jsem hledal skútry v Německu. Ceny však byly buď příliš nereálné, nebo byly skútry připraveny s malou láskou.

Teď jsem si koupil skútr na jihu Francie.

Skútr má francouzskou registraci a podle předchozího majitele byl v provozu ještě před 2 lety.
Předchozí majitel chtěl skútr přestavět na čtyřtaktní motor. Naštěstí se mu tento plán nepodařilo uskutečnit.

Skútr je nyní částečně rozebrán. Kromě opotřebitelných dílů, jako jsou brzdové čelisti, pneumatiky, řetězové kolo, pastorek a řetěz, je největším problémem elektrický systém.

Mezitím jsem sestavil seznam chybějících dílů. Objednal jsem si kabelový svazek z jawaparts.com a zbývající díly z etovar.eu.

Ještě mi chybí zadní řetězové kolo (není k dispozici v etovaru), těsnění základny válce a samozřejmě kryt řetězu. Na etovar.eu je reprodukce ochranného krytu řetězu, je dobrá ?

Která nová zapalovací cívka je kvalitní ? Mnoho nových zapalovacích cívek ze současné produkce je často vadných již po několika kilometrech. Ve svém Barkasu používám Beru ZS 220, je tato cívka vhodná i pro CZ?

Může mi někdo ukázat, jak vypadá původní plynová páka? Ve skupině na Facebooku mi bylo řečeno, že na mém kole není originální.

Koupil jsem si PDF o CZ skútru a přeložil je pomocí programu. Přečetl jsem si tam několik tipů.

Bohužel neumím česky, použil jsem překladatelský program.
Doufám, že mi dobře rozumíte.

Mnoho pozdravů
Till







Používám překladač deepl.com

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.140 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account