Barvy skůtru 502

Více
05.09.2022, 21:00 - 05.09.2022, 21:01 #1 od Pat
Barvy skůtru 502 vytvořil uživatel Pat
Čeká mě lakování mého skůtru 502 05, a tak bych si rád udělal jasno v základních pravidlech, podle kterých se skůtry 502 lakovaly (pokud tedy vůbec nějaká jsou).
Podvozková barva (dnes nejčastěji používaná štěrková šedá RAL 7032) byla snad bez výjimek z výroby použita na podvozkové díly - přední vidlice se třmenem, blatníček, ráfky, středy kol, horní kryty tlumičů, zadní vidlice, držáky motoru, krytku rozety, stojan.
Karoserie má nejčastěji dvoubarené provedení - typicky jedna barva + druhá barva (štít zepředu, nádrž a zavazadelník, L+P dvířka, dvířka pod řidítky). Ta druhá barva byla nejčastěji bílá, ale jsou i provedení v růžové, blankytně modré a dalších...
Jsou však i dvoubarené skůtry, které mají L+P dvířka a dvířka pod řidítky v podvozkové barvě již v orgiginále.
Ještě nejasnější je to u 502 05 - panelkového modelu.
Tady jsem viděl jak skůtry, které měli ve dvoubarevném provedení bílý štít, nádrž, zavazadelník a teď je otázka:
Mají mít i řidítka, L+P dvířka a dvířka pod řidítky také bílou barvu? nebo štěrkovou šedou? Viděl jsem obojí varianty, ale často to nejde u starých skůtrů na fotkách ani pořádně rozlištit (odstíny jsou dost podobné), nebo může jít o přelakované skůtry. U jednobarevného provedení panelek jsem viděl tyto díly jen v podvozkové šedé.
Co si o tom myslíte?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.071 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account