Poloautomat spojky ČZ 502/03 dynamostartér 12V De luxe

Více
10.09.2022, 06:46 #13 od L.K.T
Tak opravdu to byl ten z Aukra. Foto nahraju jakmile ho zmenším. Nemáte někdo video se seřízením? Nemohu žádné najít. Nějak stále asi nechápu princip fungování.. Přijde mi jak když tam chybí nějaká pružina, která to má vracet. Seřizovacím šroubem otáčím jak chci a nezaznamenal jsem žádnou změnu na vůli mezi vačkou a kladkou. Když zmáčknu spojku, tak kladka jde do boku od vačky a zpět se nevrací? Nikde jsem nenašel princip fungování poloautomatu. Přijde mi to jak když to tam je zbytečné :cheer: Podle příručky náhradních dílů je poloautomat kompletní. Chyba je tedy v rukách :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07.09.2022, 06:59 #14 od pedol
Bingo !

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.09.2022, 20:49 #15 od L.K.T
Ano, výfuk musí dolů. Každopádně nesedí rozteče šroubů. Usadím maximálně vrchní (viz.foto). Snažil jsem se to vyfotit.
Vrchní bych přišrouboval, ale spodní nesedí a boční není kam našroubovat. Musel bych ten spodní převrtat, což není problém. Jen si tímto řešením nejsem úplně jistý. Proto píšu :-)
PEDOL: ano, na Aukru jsem dnes jeden na dva šrouby našel a pánovi jsem psal o rozteč šroubů. Myslíme ten samej viz.odkaz níže?
aukro.cz/cz-175-125-vypinac-spojky-7016444618

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.09.2022, 20:27 #16 od 505
Pane Petr to máte pravdu, ale u modelu 502 je seřizování možné až po demontáži výfuku, a dva šroubky na víku je jen nepatrná komplikace, nevýhodu puvodního řešení vidím v možnosti seřízení jen o jednu šestinu otáčky a některých připadech slabá aretace seřizovacího šroubu který se konkrétně mě protočil. A pokud používáte při řazení i spojkový automat tak je nutné seřídit i vuli na vačce a to bez sundání víka nelze.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.09.2022, 19:41 #17 od pedol
Originální poloautomat lze seřizovat bez demontáže víka

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.09.2022, 19:37 #18 od 505
A proč nepoužit poloautomat co je na fotkách, pokud sedí rozměry pro šrouby a spojkovou tyčinku, stačí jen upravit vnější tvar. Taky jsem to na jednom motoru dělal, sundat dynamo namontovat automat označit a opracovat a je to. Seřizování kontramatkou je i praktičtější proti puvodnimu řešení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.105 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account