skomírající forum

  • AlesK
03.09.2007, 19:24 #1 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma skomírající forum
trošku mě zaráží věta ';když mám připojen statér';, to myslíš jako když máš připojený ten tlustý drát od stykače relátka na svorkovnici dynamostartéru ? Pokud tento drát odpojíš a pracuje ti vše normálně, tak jsem z teho kua jelen, protože tenhle drát je jenom přívod od baterky přes stykač, s dobíje ním nemá co dělat. Upřesni to prosím .... ať tomu přijdem na kloub :-). Jinak relátko se startováním má společné akorát to, že je v tej krabičce umístěn stykač s velkýma kontaktama dimenzovanýma na dost velký startovací proud, bošák by shořel jak kus novin, kdyby to bylo jen přes něj :-)). Relátko obstarává funkci dvou dobíjecích okruhů, bo jak se motor rychlejc točí, vyrábí větší proud i napětí a to by baterce moc nepřidalo, proto tam to relé vlastně je.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01.09.2007, 05:21 #2 od radek
Odpověděl radek pro téma skomírající forum
Originál vložil AlesK

Nějakej kraťas přimo v dynamostartéru, dal bych to na proměřemí nějakýmu autoelektrikáři. Nebo je vada v elektrice.

To bych spíš tipoval na relátko! Když je sepnuto na startování, tak dynamo běží jako motor a potom při běžícím motoru to má funkci dynama. Přepínání z jedné funkce do druhé by mělo obstarávat relátko ne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • AlesK
31.08.2007, 18:41 #3 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma skomírající forum
Nějakej kraťas přimo v dynamostartéru, dal bych to na proměřemí nějakýmu autoelektrikáři. Nebo je vada v elektrice.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • luboš
31.08.2007, 06:19 #4 od luboš
Odpověděl luboš pro téma skomírající forum
Zdarec,já zase řeším problém-když mám připojen startér tak to nedobíjí,odpojím ho a startuji pákou a vše OK.Startuje sice na šlápnutí ale není to ten efekt.díky za tipy.Luboš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.08.2007, 11:20 #5 od radek
Odpověděl radek pro téma skomírající forum
Originál vložil jirk

Čau zdravím všechny, takový hezký stranky a nikdo sem nic nepíše, škoda. Taktedy muj starter 502 sotva otočí jednou motorem a nic. Koupil jsem novou baterku, silnější než jste mi doporučovali a nic. Kabely dost. průř., kontakty dobrý, kontakt stykače očistěny přítlak dobrý, bat.uzeměna, uhlíky dobrý,zkoušel jsem i bat. z auta a hovn...Po delším startování se začne kouřit ze star.nevím z jakého vinutí. Co s tím? Nepřevine to někdo?

No neví jetli ti moc pomůžu, ale myslím si, že ti pravděpodobně odešla jedna cívečka na dynamu. Jistotu budeš mít teprve tehdy, až si to necháš proměřit na stolici. Pokud by jsi byl někde z okolí Olomouce, tak mám jednoho dobrého profíka. Když tak napiš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • jirk
  • Autor tématu
17.08.2007, 20:10 #6 od jirk
skomírající forum vytvořil uživatel jirk
Čau zdravím všechny, takový hezký stranky a nikdo sem nic nepíše, škoda. Taktedy muj starter 502 sotva otočí jednou motorem a nic. Koupil jsem novou baterku, silnější než jste mi doporučovali a nic. Kabely dost. průř., kontakty dobrý, kontakt stykače očistěny přítlak dobrý, bat.uzeměna, uhlíky dobrý,zkoušel jsem i bat. z auta a hovn...Po delším startování se začne kouřit ze star.nevím z jakého vinutí. Co s tím? Nepřevine to někdo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.098 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account