tatran 120/03

  • 505
23.07.2009, 13:43 #1 od 505
Odpověděl 505 pro téma tatran 120/03
Přesně tak fungovat to bude, akorát hrozí přetížení a poškození dynama jako například při uplně vybyté baterii nebo zapnutí více spotřebučú než je zdrávo, ale na druhou stranu tyto dynamostartéry jsou solidně dimensovány a určitě mají výkonovou rezervu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23.07.2009, 09:28 #2 od alda
Odpověděl alda pro téma tatran 120/03
Dovolil bych si nesouhlasit s Uďou - dynamostarter na Maneta má maximální výkon 60W a připojením regulatoru 12V/300W pouze neochráním dynamo před případným přetížením. Regulační charakteristiku má ';lomenou'; a ';láme se'; při větším proudu. Napětí v síti by mělo udržovat v rozmezí 13,6 - 14,4V. (podle toho v jakém stavu regulátor je)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23.07.2009, 06:11 #3 od radek
Odpověděl radek pro téma tatran 120/03
Díky za lichotku, ale nevím zda je na místě. S relátkem na startování nebude problém, to je prostý spínač. U dobíjecího relé už problém vznikne, protože relátko na MB 1000 určitě dává více jak 100W, kdežto dynamostartér na M100 dává max 100W, takže to relátko z MB nebude fungovat. Chtělo by to originál relátko, nebo šikovného technika přes elektro, který by vyrobil bezkontaktní dobíjecí relátko s potřebnou charakteristikou. Pár lidí už to zkusilo a jde to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.07.2009, 13:09 #4 od jawee
Odpověděl jawee pro téma tatran 120/03
Mám dotaz na ';uda'; - má nejvíce příspěvků - a asi nejvíce zkušeností - lichotka
Mám problém potřebuji poradit
Koupil jsem na burze motor manet 100 a snažím se ho zprovoznit - do budoucna ho chci namontovat do domácí čtyčkolky místo babety.
mám vše vyčištěné a na desce v garáži. mínus pol mám na obalu motoru, z dynamostartéru mi jdou dva dráty , slabý a silný na který připojují dotykem + od baterky - točí se a dokonce mi již nastartoval - štávu však beru jen přímo z baterky přes cívku 12V z MB 1000 - potřeboval bych však vyřešit dobíjení - zkusí mi někdo poradit jak to zapojit a zda by nešlo použít relé dobíjení z MBčka - 12V/300V - startování chci řešit přes autorelé pomocí tlačítka na řídítkách - email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.06.2009, 12:06 #5 od radek
Odpověděl radek pro téma tatran 120/03
Jinak pokud se to přepóluje, tak se nic nestane. Relátko to propustí z obou stran a nijak se nepoškodí!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.06.2009, 09:05 #6 od Addas
Odpověděl Addas pro téma tatran 120/03
jojo,uz to mam a frcíí to,dikas

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.090 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account