Zvůle 2019

     

Čezeta: 112
Tatran/Manet: 12

Skútry vyrobené v ČSSR: 124

 

Nejbližší akce

Veteranfest Slavkov 2019
29. čvn. 2019 - 29. čvn. 2019
   Ještě 4 dnů.
Pravidelné setkání 11.7.2019
11. čvc. 2019 -
   Ještě 17 dnů.

Pravidelná setkání

Členové klubu z Brna a okolí se setkávají každý první čtvrtek v měsíci.
Protože 4.7. je před prodlouženým víkendem, další setkání bude výjimečně 11.7.2019, 17:00, U křivé vrtule, Brno Medlánky

Fórum novinky

Veteran Tour Macocha 2006

.

V sobotu 10.6. se konala v Blansku veteránská soutěž Veteran Tour Macocha. Původně jsem se chtěl zůčastnit, ale z časových důvodů jsem se nakonec přijel jen podívat. A samozřejmě pokecat, zafotit si a projet část okruhu.
Z Brna jsme vyjízděli krátce po osmé. Bohužel počasí vůbec nepřálo, pršelo a bylo zataženo. Takže po příjezdu do Blanska se účastníci soutěže sjížděli jen velmi pozvolna. Naštěstí se už po deváté začalo vyjasňovat, a během dopoledne byla obloha jak vymalovaná, krásnej den. Díky počasí do Blanska dorazili trochu se spožděním i Geržovi na své 502ce s PAvikem. Bohužel registrace startujících už byla uzavřená. Pořadatelé tak přišli o účast jediného soutěžícího na skútru. Určitě by Miro opět zamíchal v moto kategorii výsledky a odjížděl ze soutěže s některou z cen ... :)
 
 

Já jsem byl tentokrát skútru trochu nevěrný, do Blanska jsem jel se svou Ladou 2102 (bílým kombíkem). A nebyl jsem sám. Srazu se účastnila ještě jedna Lada - VAZ 2101 (sedan), s brněnskou posádkou. Je vidět, že i tahle "mladá" a dnes ještě "běžná" auta jdou pomalu do kurzu, a stávají se z nich veteráni. 
 


Soutěž se už tradičně skládá ze dvou etap, a jede se podle šipkového a lineárního itineráře. Zdejší specialitka, díky které většina posádek každoročně bloudí. Během soutěže se plní různé úkoly, hodnotí se průjezdní kontroly a měří jízda pravidelnsti.
My jsme počkali na start prvních soutěžících. Projeli část okruhu, který vedl směrem na Brno, nahoru přes Olomučany a Rudice (jízda pravidelnosti) a pak do Blanska. Za Rudicemi jsme udělali pár fotek a kolem poledne se vydali zpět do Brna

Další fotky ze srazu najdete ve fotogalerii.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vložit na stránky

Login form

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Joomla! konzole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze