Čím kdo mažete?

Více
01.05.2011, 19:34 #1 od mmbady
Odpověděl mmbady pro téma Čím kdo mažete?
Nechci otvírat nové téma a přesto bych se rád zeptal čím kdo mažete. Mám dojem že oblíbený Shell Advance SX se přestal vyrábět. Zásoba došla a tak je asi čas se mrknout po něčem jiném stejně dobrém?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21.02.2011, 22:31 #2 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Čím kdo mažete?
Kovar_Vimperk: Alpy neAlpy, michej porad stejne a lej stejny olej, jak jsem doporucoval. Pokud chces jezdit, lej tam lepsi a drazsi oleje, pokud chces menit svice a dekarbonizovat a hlavne znechucovat piloty jedouci za tebou neprijemnym smradem pri sviznejsi jizde, lej tam M2T :)). Nadherny je tento jev pozorovat na srazech, tam se pozna hned, kdo jede na kvalitu a kdo na olej z fritaku.

505: mas pravdu, je to nekonecna debata ... ja se ridim vlastni zkusenosti, kdy tetno pomer pouzivam do 4 ruznych starych 2T motoru a mame s Evcou najezdeno nespocet kilometru vcetne vysokohoskych terenu bez jedineho problemu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.02.2011, 19:58 #3 od tony
Odpověděl tony pro téma Čím kdo mažete?
Ano, napr. v Nemecku to uz funguje. E10 stoji kolem 1,38 eu a stary E5 asi 1,45 eu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.02.2011, 18:31 #4 od Kovář Vimperk
Odpověděl Kovář Vimperk pro téma Čím kdo mažete?
Asi jsem to špatně pochopil,,,,bude mít vyší cenu ,,,při stejném výkonu vyší spotřeba,,to někdo koupí?????????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.02.2011, 18:25 - 20.02.2011, 19:54 #5 od tony
Odpověděl tony pro téma Čím kdo mažete?
E 10 je oznaceni benzinu, ktery obsahuje 10% etylalkoholu (etanol), jako biopalivo. Jako alkohol pusobi velmi negativne na ruzne plastove dily, tesneni a ve 4-taktnich motorech pouzitelny pouze pri schvaleni vyrobcem. (viz www.ADAC/E10) Protoze ale bude delsi dobu u vsech pump paralelne k dostani dale dosavadni E5, tak bych ho u skutru doporucoval pres vyssi cenu v budoucnosti. Etylalkohol ma nizsi vyhrevnost, tudiz se pri stejnem vykonu zvysi minimalne spotreba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.02.2011, 18:19 #6 od Kovář Vimperk
Odpověděl Kovář Vimperk pro téma Čím kdo mažete?
Je to moc dobře že se podělíme o naše zkušenosti,,,,,,,já jsem měl celkem 6motorek,,,,od Pionýra až po 350ku CZ která ještě odpočívá v garáži,,,nabouraná !! Tu 175ku jsem měl od nova rok 1965 asi 4roky,,,najel jsem 62tis.km. jezdil jsem hodně i po republice .Po těch 62tis.měla dost,,,motor zvonil ,,klikovka volná ,,,,tenkrát byla volba jrn M2T které se tankovalo namíchané u pumpy asi 1:33,,už přesně nevím ale potom 250ka najela taky velkou porci km. Pokud je M2Tto samé co bylo za komoušů tak pro ty motory tenkrát dost vyhovovalo.Bylo ostatně asi přímo na ně vyvýjené,,,takže asi ne motor ,,ale olej byl na tyto motory vyvynut.Konzultoval jsem to s několika mechaniky ,,,,jejich názor,,,,M2T stoprocentně vyhovuje,,ale nové typy olejů maji lepší spalitelnost,,,ale mohou být pro starý typ motoru riskantní nemluvě o vyší ceně za něco co tam původně nepatří .Můj skutr bude hýčkaný veterán který najede jen v létě malý počet km.,,ale na dlouhých trasách na různé srazy ,,,takže nemám vůbec jasno,,až pojedu do Alp,,jak namýchám ??????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.100 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account