Čím kdo mažete?

Více
20.02.2011, 09:31 - 20.02.2011, 19:45 #7 od 505
Odpověděl 505 pro téma Čím kdo mažete?
Tohle je celkem nekonečná debata :-) Aleši však to říkám že dnešní nový oleje se líp spalujou a pak to míň kouří a karbomuje vejfuk a motor, já například používám Valvoline Motorcycle Oil 2T v poměru 1:30 a kouří to celkem málo. Ale ať se podíváte kam chcete tak je všude napsaný Dodržujte mísící poměr palivo/olej dle specifikace výrobce motoru

Trochu statistiky co píšou příručky o olejích po záběhu
1959 čz 501 olej DT Mix 1:20
1962 čz 505 olej M 5 Mix 1:20
1964 čz 502 olej DT Mix 1:20
1964 Manet olej M 5 Mix 1:20
1966 Tatran olej M 5 Mix 1:25
1967 Tatran olej M 6 A 1:30

Benzin je adlší kapitola motory ze skutra sou stavěný na benzín normal a ten snad měl jen 75 oktanů (pamětníci mě kdyžtak opraví) eventuelně speciál, a ten už teda je taky na málo pumpách. Vzhledem k tomu že skutry mají relativně malej kompresní poměr tak nevyžadují kvuli detonacím a samozápalum palivo s vysokým oktanovým číslem.

E10 to nevim co to je ale u nás v Brně je na některejch pumpách je k dostání E85 a to by měl být Etanol neboli líh v poměru 85%lihu a zbytek benzím nebo nějaký ropný palivo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20.02.2011, 07:05 #8 od pavel_v
Odpověděl pavel_v pro téma Čím kdo mažete?
To AlesK: myšleno mazání motoru ... jasně , že je na benzin nebo naftu ;)
To KRPA: náhrada olova není potřeba - je to dvoutakt

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.02.2011, 23:11 #9 od KRPA
Odpověděl KRPA pro téma Čím kdo mažete?
Zdravím všchny Čezeťáky, dobře benzín 95 je celkem jasné,
protože 91 už se snad ani nesežene. Ale jak je to s s novým E10,
A přidáváte někdo přísadu nahrazující olovo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.02.2011, 21:16 #10 od Kovář Vimperk
Odpověděl Kovář Vimperk pro téma Čím kdo mažete?
No dobrý ten Shell v jakým poměru u nového motoru,,,,teprve jednou byl natočený ,,běžel asi 2min. 1:20 ??????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.02.2011, 21:00 #11 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Čím kdo mažete?
Kovar Vimperk: davej tam od zacatku ve vetsim pomeru Shell Advance, M2t tam vubec nelej a hlavne mezi sebou ty oleje nemichej, snaz se jezdit porad na jeden druh, pokud to je mozne.

Pavel_v: nechci se nejak prit o druh oleje, ale motor stavenej na M2T ... to je prece blbost. Motor je stavenej bud na naftu, nebo ne benzin, ale na olej ... :). Pred par lety byl benzin taky nekde jinde nez dnes v oktanech a v kvalite. A dnesni oleje jsou opravdu nekde jinde nez pred par lety M2T.

505: ja ti nevim Tome, kdyz jsem mel minulej rok rozdelanej motor na 501, se kterym mam nalitano 20.000 na tyhle novejsi oleje s pomerem 1:40 az 1:50, tak jsem nikde nenasel ani smitka karbonu jak ve valcich tak ve vyfukach a koukal jsem i na cep a nezdal se mi nejak zvlast v prdeli, na to ze je puvodni.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19.02.2011, 15:27 #12 od pavel_v
Odpověděl pavel_v pro téma Čím kdo mažete?
M6AD tam prostě nemá co dělat. Jasně maže to , ale nehoří tak jak by měl a zanáší to motor. Navíc obsahuje síru a ta tomu taky moc nepřidá ... Tento motor vymysleli v roce cca 1956 a je stavěn na M2T s danou viskozitou. Je to jak píše 505 ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account