Problém s dynamoštartérom

Více
10.08.2010, 19:10 #7 od 505
Odpověděl 505 pro téma Problém s dynamoštartérom
Jak se tak na to dívám, tak se divím že ti při startování nezačali hořet spíš ty dráty, oba dva sou slabý a tekn kostřící obzvlášt, průřes na startovací okruh má být nejméně 10mm čtverečních! S uhlíkami můžeš být v klidu a bylo by asi celkem zbytečné je kupovat z ČR on mě jeden prodejce co je u nás prodává říkal že se prý vyrábí na Slovensku a že je do ČR dováží :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10.08.2010, 18:15 - 10.08.2010, 18:19 #8 od PaloP
Odpověděl PaloP pro téma Problém s dynamoštartérom
Ďakujem za odpovede. Objednal som uhlíky (ešte v piatok, no zatiaľ neprišli - od Motoren.sk, dúfam, že budú dobré, keby nebolo to poštovné z ČR, tak drahé, tak by som objednal asi z ČR). Trochu som pozamienal statory a rotory (mám dva rotory a tri statory), a už to s vyšrubovanou sviečkou celkom pekne točí. Uvidím, či to s novými uhlíkmi pretočí aj s pritiahnutou zašrubovanou sviečkou.
Prikladám aj foto mojej elektriky - batéria a reglér. Neviem, či som ju zbytočne nepredimenzoval - kábel na kontakt S a z - pólu majú priemer 5 mm a kostrový má cca 3,5-3,8 mm (dovedený aj dolu pod dynamo).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.08.2010, 23:16 #9 od me2d
Odpověděl me2d pro téma Problém s dynamoštartérom
Jak psal 505. Prvním problémem je nespravný materiál uhlíků. Budeš muset dodat "originál" - dělají se v replice. Na to určitě navazuje opětovné vyčištění rotoru, neboť komutátor bude zanesen, začerněn. Stačí nějaký velejemný smirek. Dalším problémem mohou být unavené pružiny. Dostatečně nepřitlačí uhlík na komutátor a díky tomu se nepřenesou velké proudy, které při startování vznikají. Já měl to samé. A teď startuji naprosto bez problémů :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05.08.2010, 18:59 #10 od 505
Odpověděl 505 pro téma Problém s dynamoštartérom
Pokud se z uhlíků dýmí tak jednoznačně uhlíky obzvláště jsou li upilované z něčeho jiného, materiál na uhlíky je vícero druhů a pro každé použití je vhodný jiný materiál. Dynamostartér musí zkombinovat dva stroje v jednom a tu je nárok na materiál uhlíka přímo specielní, pokud se použije uhlík puvodem například z vysavače je schopen v krátkém čase vydřít i kolektor na rotoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05.08.2010, 18:09 #11 od PaloP
Problém s dynamoštartérom vytvořil uživatel PaloP
Zdravím. Vopred sa ospravedlňujem za nové téma, ktoré tu už bolo viackrát spomínané. Ale nevedel som, či by si niekto všimol môjho dotazu, keby som to napísal do staršieho.

Mám problém so štartovaním s dynamoštartérom - prečítal som si tu v príspevkoch, čo všetko treba pre úspešný štart, ale akosi mi to stále neštartuje (na kľuku chytá na prvý kop). Mám nové odtrhové ramienko, nový kondenzátor, funkčnú indučku, káble som dal od baterky priemeru 4,5 mm aj na kostru (pod dynamom). Kontakty na rotore jemne ošmirglované, drážky na ňom vyčistené. Keď merám volty na 30 na spinačke ukazuje 13 V, takisto aj na regléri. Ale keď chcem zašťartovať, tak len cvakne (zopne) relátko, zadymí sa z uhlíkov a nič (ani pri vymontovanej sviečke). Dym ide ako keby z kontaktu medzi uhlíkom a rotorom, káblik na uhlíku "nehorí".
Uhlíky nie sú síce nové a originál ale vyzerajú vybrúsené z väčších, nezadŕhajú, ale nie sú zasa ani voľné. Kúpil by som aj nové, ale 300,- Kč sa mi zdá trochu veľa, keď neviem, či je to tými uhlíkmi. Baterku mám YUASA 12V 12 Ah Yumicron YB12B-B2 165A štartovací prúd. Niekto mi tvrdí, že je slabá, že keď tam boli dve 6V 12Ah, tak by tam mala byť 12V 24Ah, ale tu som sa dočítal, že stačí tá 12Ah (ampére sa vraj nesčítavajú/nenásobia). Skúste prosím niekto poradiť. Ďakujem. Palo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.094 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account