502 - Problém se startováním

Více
06.11.2017, 17:31 #25 od dzabinak
Odpověděl dzabinak pro téma 502 - Problém se startováním
Opět zdravím, přátelé

Tak jsem prošel elektroinstalaci, související s kočkopsem, všechny kontakty zkontroloval, spoje vyčistil. Výsledek je ten, že jako předtím (přece jen o něco lepší..), bez svíčky startér točí jako o závod.. ale jakmile začnu šroubovat svíčku, otáčky se začnou viditelně zpomalovat. Při úplném zašroubováni svíčky se zpomalí na.. tak dvě za sekundu. Jiskra je skvělá! Opět chci zdůraznit, že akumulátor je skoro nový a čerstvě nabitý. Jak už jsem psal, předpokládám, že relé je v pořádku (po kontrole Tomášem B.).
Dalším krokem asi bude ten test „obejití“ relé odpojením B a S svorek a propojením je „natvrdo“ zapojením mínus pólu baterie. A změřit, co to dává..
Přikládám pár fotek, třeba je něco očívidného, co jiné oči okamžitě zaregistrují.. a já přehlédl.
Všem opět díky za podněty a rady. Vím, že je to pouze nějaký malý elektrický zádrhel, na který přijdeme!

Dzabinak ;)






Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03.11.2017, 18:25 #26 od prasse
Odpověděl prasse pro téma 502 - Problém se startováním
Hmm, tak k tomu nemám co dodat!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.11.2017, 20:52 - 02.11.2017, 20:57 #27 od 505
Odpověděl 505 pro téma 502 - Problém se startováním
Je zajímavý že většině kočkopes funguje, a má ve funkci dynama docela slušnou rezervu. A to byl navržen v době kdy denní svícení byl neznámý pojem, přesto funguje i dnes velice spolehlivě, a bezproblému pokryje spotřebu i na čz 505 kde je poněkud více spotřebičů.

Já proškrabávání mezilamelového prostoru nedoporučuji, co zkratuje lamely daleko častěji je prach z uhlíků. Proškrabáním se jen zvětšuje prostor pro tento prach, a ten stačí většinou vyprat benzínem a zubním kartáčkem. A pro funkci startéru mezilamelové znečištění není nikterak zásadní, jako pro funkci dynama. Jinými slovy pokud vám funguje dynamo startéru to nevadí.

Srovnání na soustruhu je pěkná idea, ale má to dva háčky, upnutí do osy je docela problematické, a druhá věc že se jednou pro vždy připravíte o část lamely, a kroku dráhy uhlíku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.11.2017, 19:31 #28 od prasse
Odpověděl prasse pro téma 502 - Problém se startováním
Vše podstatné bylo řečeno, dynamostartér, který Miro trefně pojmenoval "kočkopsem" skutečně pracuje na hranici svých možností, tak že musí být vše 100%tně v pořádku, protože rezerva výkonu kočkopsa je opravdu minimální. Jen bych chtěl poukázat na častý problém komutátoru, který by měl být srovnaný na soustruhu a mezery mezi lamelami musí být proškrábány ostrým plochým břitem, kterým se odstrani zuhelnatělý pertinax, který vzájemně zkratuje lamely a dochází zde k významným ztrátám a umytí benzínem rozhodně nestačí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.10.2017, 19:57 #29 od dzabinak
Odpověděl dzabinak pro téma 502 - Problém se startováním
Všem vám opravdu MOC děkuji za podněty, zkušenosti a rady, jak můj problém vyřešit!
Bohužel, do garáže se dostanu až o víkendu, ale vyzkouším vše popsané a doufám, že skůtřík bude startovat jak má!
Je to unikátní mašinka, renovoval jsem jej v obýváku rok a půl (tehdy ještě garáž nebyla..) a zatím, i přes tento problém, mi přinesl snad nejvíc potěšení ze všech samohybů, které jsem kdy vlastnil! BUDE STARTOVAT!!! Díky!

Dzabinak ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31.10.2017, 17:49 - 31.10.2017, 18:01 #30 od pedol
Odpověděl pedol pro téma 502 - Problém se startováním
Marcel Malypetr píše: "Záběrový moment starteru je 1 kgm při napětí proudu 9V."
Zkuste připojt drát pod uchycovací šroub statoru a druhý paralelně na svorku S starteru (nikoliv na relé). Zapojte voltmetr a sledujte reálné napětí při startování. Tím zkontrolujete sílu baterie, styčné plochy vývodů z baterie, vodiče, přechodový odpor na kontaktech ministykače. Kolik tam je?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.152 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account