Lze přebrousit válec z 501 (i z 502) na 215ccm???

Více
12.07.2010, 20:20 #1 od 505
Na bastlení mám takovou soukromou definici, pokud je úprava na první pohled neviditelná a je vratná tak to u mě není bastelení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12.07.2010, 06:03 #2 od frikulin
Já už jsem názor změnil a předělávat nic nebudu. I když nesouhlasím s tim že zvětšením objemu člověk něco bastlí. O bastlení se nechá mluvit dlouho.... Co se týče sací klapky...ani ta nemusí nutně přidat výkon. Už když sme ladily pionýra tak "slušný" válec který měl 7 koní na brzdě měl s klapkou 6 a něco. Nehledě na to že se musí upravit píst a asi i válec aby to vlastně mělo smysl.....btw....klapka už podle mě bastlení je :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11.07.2010, 19:27 #3 od 505
Taky jsem zastáncem tohoto názoru nic nebastlit, ale zeptám se, škoušel někdo zabudovat do skutra třeba sací klapku? výkon to o nějaký procento taky zvedne. Složitosti s broušením odpadají a při troše zručnosti může být úprava i vratná.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Cipís
11.07.2010, 10:29 #4 od Cipís
Přesně souhlasím s Tvým názorem, kromě čízy mám ještě další a silnější stroje a když se chci kochat nebo v tomhle vedru vyrazim pěkně na skůtru, v kraťasech, paráda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11.07.2010, 10:19 #5 od ronda
A je to pak ještě Čezeta ? A odpovídá ten výkon jízdním vlastnostem a brzdám ? Trošičku mi to připomíná bastlení chrchláků a třiapůl v době, kdy tady nic jiného nebylo. Moje filosofie je, že nejlíp zvednu výkon nákupem silnější motorky. A čízu mám takovou, jaká byla a jaká je. Když spěchám, jedu na silnějším.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.07.2010, 19:04 #6 od Aleš16
O přebroušení valce také uvažuju,ale pouze na 180 ccm.Mám 501/05 a výkon jsem zvednul vyleštěním a zvětšením horní hrany sacích a výfukových kanálů a snížením hlavy.Chlazení jsem vyřešil zvednutím otáček ventylátoru.Karburátor mám z jawy 638.Průměr 28 mm.Take je třeba trošku upravit tlumiče výfuku,a jede to o hodně lépe.Po rovině 90 a když ho rozdráždím z mírného kopce tak jede 100 km Měřeno přes navigaci gps.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.096 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account