Lze přebrousit válec z 501 (i z 502) na 215ccm???

Více
10.06.2010, 06:01 #13 od HonzaBK
Nejsu odborník, ale dl knihy o skutrech z Grady, by tam měl pasovat píst válec a hlava z 250 - dokonce jsou tam fotky těch motorů vedle sebe. Akorát jsem se díval že je tam trošku upravenej (ořezanej) ten odlitek ventilátoru. Není to jednodušší sehnat, než ničit válec 175?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.06.2010, 19:28 #14 od 505
Ano Radsi kup druheho skutra, sou s tím akorát problémy, s větším výbrusem potažmo oběmem ti vzrůstá i komprese, pak je to náchylný na přehřátí a samozápaly zároven karbc by to chtělo větší kvuli lepšímu plnění, a vubec jízda ve dvou to není ono, solo se jezdi určitě líp. Zajímavý je že každej honí výkon ale že by někdo zdokonaloval už tak mizerný brzdy to sem ještě neslyšel... :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.06.2010, 18:27 #15 od AlesK
Radsi kup druheho skutra, nez to takto bastlit ... :). Jeden znamej mi kdysi rikal, ze to takto udelane mel, skutr jel o poznani lip, ale problem by se stelovanim predstihu. Zivotnost nevim, dle me loziska i pouzdro neco snese, a tusim, ze loziska jsou dokonce stejna s motorem CZ 455/250 ... je to na tobe

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.06.2010, 14:58 #16 od frikulin
To je mi tak nějak jasné, že ta životnost nebude tak vysoká. Hlavně mám obavu o horní pouzdro. Na druhou stranu....mám pionýra který má skoro 9 koní a ojnice v něm taky nějakou tu dobu vydrží. Jenže ten točí strašně moc. Skútr by točil pořád stejné otáčky jen by měl větší kroutící moment (nárůst výkonu neni tak velký při zvětšení objemu) Prostě 8 koní na skútra co má 130kg a dva lidi ve váze taky okolo 130kg je málo no. Plánuji ještě Páva a mám strach že s ním už se ta mašina bude spíše plazit...:(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.06.2010, 14:50 #17 od pavel_v
Zdravíčko, přebroušením na takhle velký objem dosáhnete možná několika koníků navíc, ale určitě snížení životnosti ložisek na ojnici ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09.06.2010, 10:18 #18 od frikulin
Zdravím všechny, firma TK moto nabízí výbrus ČZ 175/477 na 215ccm. Nemá s tím někdo zkušenosti? Lze upravit i skútrové válce? Vnější průměr vložky do karterů je 68mm výbrus 215ccm je vrtání 65mm (vznikl by čtvercový motor) ale stěna vložky by byla jen 1,5mm. Po srazu a jízdě ve dvou bych nějaký ten Newton-metr navíc uvítal. Díky za reakce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.094 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account