Kontrlky u 502ky

  • Hanuš
11.11.2008, 16:56 #1 od Hanuš
Odpověděl Hanuš pro téma Kontrlky u 502ky
Kontrolky jsem řešil tak, že jsem zakoupil v železářství plnou tyčovinu pod názvem Ertalon, obdoba silonu ale v průhlednější formě a nechal stočit na soustruhu, zhotovení jedné trvalo pár minut. Ertalon není tak čirý jako původní kontrolky tak pro lepší ';prosvítivost'; je do tělesa vyvrtána díra 6 mm. Při montáži nutno podložit barevnou folii. Nevýhodou je, že se musí koupit celá asi metrová tyč, stojí kolem 100 Kč.
Hanuš Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Marcel
11.11.2008, 11:39 #2 od Marcel
Odpověděl Marcel pro téma Kontrlky u 502ky
Pánové, sice moje řešení není úplně ';veteránské';, ale myslím, že podstatně jednodušší. V prodejně s elektropříslušenstvím jsem koupil dvě kontrolky po 35 Kč za kus (včetně 12 V minižároviček, které jsou uvnitř). Kontrolky mají sice trochu větší průměr než ty originální, ale zvětšené otvory v háčku ani nejsou moc poznat. Kontrolky jsou dobře viditelné a myslím, že ostudu nedělají. A hlavně, zbavíte se problému s kontakty na původních žárovkách, které občas zlobí, a taky na pracnost je to nepoměrně jednodušší řešení. Kdyby si chtěl ještě někdo přidělat kontrolku třeba na blikače nebo dálkové světlo, tak mají i zelenou a fialovou. Marcel

Obrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08.11.2008, 17:56 #3 od Míra 1
Odpověděl Míra 1 pro téma Kontrlky u 502ky
Pokud chce někdo odlévat do formy, tak doporučuji tento postup. Nechat si u soustružníka vyrobit kontrolku s naprosto hladkým povrchem, nejlépe vyleštit do zrcadlového lesku a lespoň ';čočku';. Jak bude vypadat forma takový totiž bude i odlitek. Sádrová forma ne, protože z ní odlitek nevytáhnete. Ideální je použít LUKOPRÉN (www.udos.cz/cz/page/23/silikonove-kaucuky.html). Kontrolku položíte na dno nějaké malé krabičky třeba z tvrdého papíru a zalijete lukoprénem. Po zaschnutí krabičku odstraníte a máte formu na odlévání. Lukoprén zůstává ';gumový'; takže není problém odlitek vytáhnout Teď je otázka z čeho. EPOXY 1200 je nažloutlý, ale napadlo mě, že kontrolka svítí vlastně taky žlutě. Nevýhoda, že se špatně míchá, je nutná velká přesnost poměrů. Červená- epoxy by šlo obarvit čirou červenou barvou. Dobrá je pryskyřice L 285, ale ta je dost drahá a je lehce do modra. Z dentakrylu nevím nemám zkušenost.
UF. Jestli to někdo přečetl až sem, tak klobouk dolů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • 505
08.11.2008, 09:10 #4 od 505
Odpověděl 505 pro téma Kontrlky u 502ky
Hanuši všichni seriozní zájemci se už ozvali, pokud nemáš o kontrolky zájem prosím neobtěžuj ostatní návštěvníky tohoto fóra svými nevhodnými příspěvky.
Originál vložil Hanuš

Originál vložil 505

Další info na: plexi(klubko)seznam.cz

V tomto fóru se hovoří veřejně. Nepovažuji za seriózní se obracet na nějakou mailovou adresu, pokud to zajímá návštěvníky tohoto fóra. Prosím o informaci, o kterou jsem žádal.
Hanuš Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • George
08.11.2008, 07:35 #5 od George
Odpověděl George pro téma Kontrlky u 502ky
Určitě by to šlo odlít do formy z dentakrylu. Ten je čirý jako voda a tvrdý. Rorma by šla udělat podle originálu ze sádry.Třeba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03.11.2008, 20:43 #6 od Míra 1
Odpověděl Míra 1 pro téma Kontrlky u 502ky
Zkuste to tady. Popsal jsem postup mojí výroby třeba bude inspirací.
skutr502.websnadno.cz/Vyroba_kontrolek.html
Martin

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.101 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account