Výmena spojkových lamiel

  • 505
16.09.2008, 19:32 #1 od 505
Odpověděl 505 pro téma Výmena spojkových lamiel
No já už si to přesně nepamatuju, ale vím že to nějak šlo ta fotka je z roku 2002

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16.09.2008, 16:14 #2 od Milan.
Odpověděl Milan. pro téma Výmena spojkových lamiel
Originál vložil 505

Spojkové lamely jde vyměnit i na skutru a bez vypouštění oleje.



Dobrý deň.
To som si aj myslel, ale sa mi to nepodarilo. Mne prekážala príruba ktorá je navarená na zadnom držiaku motora. Takže sa mi nedal vybrať kryt. Skôr sa mi oprel o tu prírubku ako prešiel cez radiacu hriadeľ. Možno to vo všeobecnosti ide a len ja mám nejaký nepodarok.
Radoslav Adzima

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • 505
16.09.2008, 10:14 #3 od 505
Odpověděl 505 pro téma Výmena spojkových lamiel
Spojkové lamely jde vyměnit i na skutru a bez vypouštění oleje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07.09.2008, 18:20 #4 od Milan.
Odpověděl Milan. pro téma Výmena spojkových lamiel
Dobrý deň.
Tak a lamely mám vymenené.Prekvapila ma vec ktorú som nečakal.Zadný držiak motora bránil vybratiu krytu spojky. Takže si určite viete predstaviť ako ';jednoducho'; sa dá ten držiak zmontovať. Neviem prečo ale tých 5mm to výrobca mohol skrátiť a ušetrilo by to zopár hodín v garáži.Nevadí. Hlavne je to ,že to funguje.
Pekný deň.
Radoslav Adzima

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04.09.2008, 18:31 #5 od Milan.
Odpověděl Milan. pro téma Výmena spojkových lamiel
Dobrý deň.
Tak a konečne sa mi podarilo uvolniť skrutku remenice ventilátoru. Bola akosi zakusnutá a trochu robila šarapatu. Musel som si vyrobiť kľúč na mieru do dierok remenice a gola kľúčom som to povolil. Ako prejde výmena lamiel s motorom v karosérii napíšem neskôr. Zatiaľ nebolo kedy. Každopádne ďakujem za cenné rady.
Radoslav Adzima

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Hanuš
01.09.2008, 18:38 #6 od Hanuš
Odpověděl Hanuš pro téma Výmena spojkových lamiel
Panu Adzimovi:
Po vymontování 4 šroubů na předním držáku motoru, uvolnění výfukového kolena, možná bez demontáže ventilátoru a případně povolení dvou šroubů na zadním držáku motoru na karoserii by se měl motor ';sesunout'; o potřebné centimetry, které brání přístupu ke třem horním šroubům levého víka motoru, pod kterým je spojka. Možná ještě bude motor ';viset'; na sekundárním řetězu, stačí jej povolit. Výměna lamel by měla být tedy s minimální montážní náročností bez celkové demontáže motoru. Povolení šroubu, který drží řemenici, řeším tak, že použiji krátký trubkový klíč s delší kulatinou a úhozem kladiva na kulatinu šroub povolím. Stejně tak i dotahuji. Řemenice mě šla z hřídele vždy lehce rukou.
Hanuš Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.090 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account