motor 505 nestartuje

Více
18.09.2008, 19:52 #1 od alda
Odpověděl alda pro téma motor 505 nestartuje
Ještě mě napadá , že mi soused říkal , že když dám velký předstih , tak se pak nechce starteru točit motorem. Jinak víc už nevím. Starter na mojí ČZ502 má také někdy problém přetlačit píst přes HÚ ... ale u mě to bude spíš baterii.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17.09.2008, 16:58 #2 od freee666
Odpověděl freee666 pro téma motor 505 nestartuje
Nejde mi ani tak o startovani vpred a vzad ale hlavne o nastartovani motoru a beh vpred (motor ma za sebou jinou prevodovku se zpateckou)
Po predchozich radach jsem vycistil komutator i uhliky a stale nic (ani se nepohnul). Pujcil jsem si jiny rotor a stator a zacal pokusy. Po vsech moznych variantach jsem nechal puvodni rotor a dal pujceny stator z 502-ky s jednostrannym provozem a zacalo se to tocit (zapojil jsen baterku, + na kostru, a - na S kontakt) jenze slabe a pomalu (nova 12 voltova baterie z auta), nema silu protocit kompresi valce.
Je potreba zapojit cele zapojeni i s relem, nastane nejaka zmena a zesili?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • 505
14.09.2008, 18:06 #3 od 505
Odpověděl 505 pro téma motor 505 nestartuje
Pokud se jedná o rikšový motor a dynamo, napovídá tomu přítomnost kontaktú (S a S1) na dynamu, tak je bezpodmínečně potřeba takzvaně křížový spínač (6ti vývodové relé nestačí). Bez něj se nedá provozovat startování vpřed i vzad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14.09.2008, 12:00 #4 od freee666
Odpověděl freee666 pro téma motor 505 nestartuje
Dekuji za radu, pokusim se to rozchodit naprimo, mel jsem trochu chaos z toho zapojeni s relatkem (6 vyvodu) a bal jsem se to nejak moc zbytecne kombinovat, abych nenadelal vic skody jak uzitku.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14.09.2008, 11:58 #5 od alda
Odpověděl alda pro téma motor 505 nestartuje
Zkuste očistit všechny kontakty , uhlíky , vyčistit drážky na rotoru.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14.09.2008, 11:28 #6 od freee666
Odpověděl freee666 pro téma motor 505 nestartuje
Originál vložil pavel_v

starter neotočí motorem nebo vubec nereaguje? Podívejte se na stav stykače starteru , možná je spálená cívka.

rele cvaka a kdyz jsem dal ty dve S a S1 na primo tak tocil pomalu a po obraceni i na druhou stranu, ale nemel silu (zrejme jsem to jenom nejak divne proklemoval), kdyz jsem zapojil elektriku podle schematu tak se ani nehnul jenom to rele cvakalo, nekdo rika ze snad uhliky jsou malo pritlacovane nebo zanesene.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.089 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account