Vibrace přední vidlice

Více
11.04.2011, 12:47 #1 od Dr.House
Odpověděl Dr.House pro téma Vibrace přední vidlice
Mel bych takovy napad(nevyzkouseny),delaval jsem neco podobneho ve fabrice na soustruhu na plechovych dilcich.
vzal bych stred kola i s rafkem,upnul do sklicidla za stred,do nozove hlavy bych upnul pripravek s loziskem(obycejny trn,na kterem je nalisovano lozisko) a tim bych pri malych otackach tlacil podle potreby na rafek,bud celne,nebo z prumeru.
Normalne jsme tak rovnali dilce,a myslim,ze by to mohlo fungovat i u tohoho,nevidim v tom rozdil. Stana

732 834 974
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11.04.2011, 08:53 #2 od Kneedle
Odpověděl Kneedle pro téma Vibrace přední vidlice
Ahoj, pokračuju na téma špatně vycentrovaných kol...

Opravovat je tak, že je vyměním, mi přijde jako mrhání penězma a přes aukro nejspíš ani nějaké stoprocentní nekoupím.

Takže: Máte nějaký fígl neboli nouhau na to, jak se zbavit osmy a "zestejnit" rozteč ráfku a průměr kola?

Mlátit do toho kladivem je nejspíš přímá cesta pro nové kola :)

Díky za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.01.2011, 07:38 #3 od me2d
Odpověděl me2d pro téma Vibrace přední vidlice
Přeleželou gumu určitě nemám, protože je kyvka na 501čce a tudíž je celé kolo ve vzduchu. Kdyby to alespon vibrovalo hned od začátku. Ale asi se tedy nějak sjela guma. Zkusím dát jiný ráfek a gumu. Škoda že je venku opět sníh :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.01.2011, 19:52 #4 od 505
Odpověděl 505 pro téma Vibrace přední vidlice
A nemáš jen prostě přeleželou pneu po dlouhým stání? mě se to stalo na jawce když skoro rok stála na místě, a to jsem pruběžně dohuštoval, ale šlo to rozjezdit bez následků.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22.01.2011, 13:48 #5 od me2d
Odpověděl me2d pro téma Vibrace přední vidlice
Miro, moc děkuji, na tuto stránku jsem úplně zapomněl :-( A to jsem z ní kdysi dávno hojně čerpal vědomosti. Podělím se o své zkušenosti.
Veškeré vůle na kyvce jsem již vyloučil. Test tlumičů také proběhl dobře. Preventivně jsem vyměnil středový buben. Pakny vypadají OK, sjety rovnoměrně. Teď v pondělí, jak bylo krásně "teplo", byla motorka otestována kolem bloku. Vibrace trvají. Takže zbývá vyměnit ráfek a popř. guma. V mém případě by to znamenalo, že jsem nevědomky někde vymetl díru a tím pozměnil ráfek a nebo si to kolo po těch X letech prostě nějak sedlo. Takže až vyhrabu nějaké ráfky a třeba staré gumy, zkusím to ještě s nimi. Ještě jednou díky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13.01.2011, 07:22 - 13.01.2011, 07:23 #6 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Vibrace přední vidlice
Ešte som sa obrátil o radu na strýčka Google a ten zistil, že tento problém sa vyskytuje i moderných motoriek.
Našiel napr. toto:
www.motorkari.cz/forum-detail/?fid=5&ft=64095

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.103 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account