Tachometr neukazuje

Více
01.04.2024, 16:36 - 01.04.2024, 16:37 #1 od Pat
Odpověděl Pat pro téma Tachometr neukazuje
Já měl stejný problém na ČZ 502 05, tj. na panelkovém tachometru. Tachometr zpočátku fungoval. Rafika se pohnula a zasekla se na 40, pak se někdy se vrátila na 0 jindy zůstala i při stání na 40 km/hod, při vyšších rychlostech neukazovala. Rozdělal jsem tachometr a nic nenašel - vše funkční. Myslel jsem, že mám se omletý čtverhnran na náhonu, pak že sjeté zuby u pastorku náhonu tachometru v motoru. Dalo mi to práce, než jsem na to přišel. Rafička se jednoduše zadrhnula o ten horní plíšek pod kterým je skryta dolní část rafiky. Stačilo znovu tachometr rozdělat a mírně plíšek ohnout nahoru aby nevadil rafice v pohybu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.02.2024, 13:16 - 22.02.2024, 13:31 #2 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Tachometr neukazuje
Vymontujte z kastle. odšroubovat matku na spodku pouzdra, vytáhnout "střeva". Tipuji to na vadný převod magnetického unašeče nebo hřídelku před aretační pružinou
Před demontáží "střev" možná něco objevíte po stažení rafiky a odmontování ciferníku.
V jiném vlákně máte fotku s utrženou rafikou, pátral jste po příčině, když jste tachec renovoval? A nebo renovace spočívala jen v novém ciferníku a rafice?
Lze vyloučit špatné nasazení rafiky, nulová poloha odpovídá třeba -40km/hod ? Pak by se totiž při jízdě "neodlepila".

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18.02.2024, 11:36 #3 od Pamilinek
Odpověděl Pamilinek pro téma Tachometr neukazuje
Ano sklíčko je sundane

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17.02.2024, 16:56 #4 od pedol
Odpověděl pedol pro téma Tachometr neukazuje
Sklíčko je odstraněno?

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17.02.2024, 09:48 #5 od Pamilinek
Tachometr neukazuje vytvořil uživatel Pamilinek
Ahoj,
Řeším problém na tachometru, kde mi ukazatel km funguje, takže náhon je v pořádku, ale rafika neukazuje, když ji prstem potlačím, tak se vrátí na 0. Nevíte někdo, kde by mohl být problém prosím?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.086 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account