Zapalování-dobíjení

  • Petr Chmátal
  • Autor tématu
02.01.2008, 13:41 #7 od Petr Chmátal
Odpověděl Petr Chmátal pro téma Zapalování-dobíjení
Děkuji,už se mi podařilo že dobíjí a bylo to jak vy říkáte špatně seřízené kontakty,ale na ampérmetru je u nuly a trošku jde do plusu ale nic moc.Když rozsvítím světla tak jde ručička ampér.do mínusu.když motor roztočim tak při velkých otáčkách prosvědcuje kontrolka dobíjení.Buď to dává málo dynamo nebo je ještě někde jinej problém,setkali jste se s tim už?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Aleš
31.12.2007, 23:14 #8 od Aleš
Odpověděl Aleš pro téma Zapalování-dobíjení
Pokud se do relé nevrtá ten kdo tomu nerozumí,tak relé funguje bezvadně.No někdy se probije spínací cívka.Jenže bohužel hodně lidí si myslí že když přestane dynamo dobijet tak že to dělá relé.Pokud přestane dynamo dobijet tak prvně je třeba zkontrlovat uhlíky jesi nezůstávají zaseklé ve svém vedení.Pak je třeba proměřit rotor a stator aby nebil probitý na kostru.Když je oboje v pořádku tak je ještě třeba vyzkoušet stator jestly není přerušené vynutí.Dynamo musí když se do něj pustí proud magnetovat.Pokud vše funguje tak teprve potom vyměnit relé.Vape je výborné.Dá se jezdit bez baterky a má vyšší výkon.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Petr Chmátal
  • Autor tématu
24.12.2007, 19:31 #9 od Petr Chmátal
Zapalování-dobíjení vytvořil uživatel Petr Chmátal
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat na zapalování na 501 6V 45W - nedobíjí mi.
Kamarádi mě říkali že používají relé zvášt,že ten originál na dynamu špatně funguje.pak jsem tady také četl o VAPE,chtěl bych od vás poradit co s tím nejlépe udělat.Co máte a s čím je nejlepší zkušenost.Děkuji

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.079 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account