Závady v elektroinstalacích.

Více
01.11.2009, 12:46 #13 od vvz
Odpověděl vvz pro téma Závady v elektroinstalacích.
Mám problém.Nestartuje mě dynamospouštěč. Baterka nová a nabitá. Když otočím klíčkem, tak slyšitelně sepne startovací relé, motor se o kousilínek má snahu pohnout, ale neotočí se.Kontakty jsou očištěné, uhlíky na dynamu velké zabroušené. Dynamo zkontrolované odborníkem. Když vyndám svíčku, tak točí i hází jiskru. Zkusil jsem silnější baterii, ale stejný výsledek. Díky za rady.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15.06.2007, 03:44 #14 od radek
Odpověděl radek pro téma Závady v elektroinstalacích.
Originál vložil hugini

Zdarec mám od tatíka 502ku, ale želbohu se mu kdysi spálilo originál startovací relé tak ho nahradil jinačím, v podstatě shodným. Taky má dvě cívky, ale počet vývodů na kabely je jiný-menší. Na dobíjení se musel udělat vývod,ale funguje.Problém je že nestartuje. Nemá dostatek síly na to, aby překonal horní uvrať,když mu pomůžu pákou tak se rozjede.Nedalo by se to nahradit něčím jiným? Moc díky Jirka.

Relé hnedka neodepisuj. Pokud ti dobíjí alespoň trochu, tak to můžou být uhlíky. Jinak se dělaly relátka se šesti vývody a i s pěti vývody. Mám k dispozici schémata zapojení k oběma druhům.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15.06.2007, 03:41 #15 od radek
Odpověděl radek pro téma Závady v elektroinstalacích.
Originál vložil Jozef

Seruste, mam problem s dynamoštartérom ked do neho privediem prúd tak sa ani nepohne ani nezaiskrí(čo by mal) baterka nabitá možno uhlíky ale nejde ani ked dam prud na kontakty rotora ani s ním ';necukne'; presné označenie (50x) neviem ale na tom asi nezaleži. keď pustim prud cez regler tak začne cvakať ale neroztočí. thx ;-) A ešte jeden problém ked je vštekto zdá sa zapojené ok tak ked naštartujem (nožne) tak nedobíja. som s toho fakt v keli tak každa odpoved dobra... ďíkess



Podle toho co popisuješ, máš v kely celé dynamo. Můžeš ještě zkusit jestli máš dobře ukostřeno a nebo vyměnit uhlíky. Pokud to nepomůže, tak máš asi spálenou jednu cívku a do startéru a samozřejmně z dynama zaprovozu nejde to co má. Chtělo by to celí přeměřit. Ale to umí jen odborník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27.05.2007, 19:27 #16 od 505
Odpověděl 505 pro téma Závady v elektroinstalacích.
Zdarec mám od tatíka 502ku, ale želbohu se mu kdysi spálilo originál startovací relé tak ho nahradil jinačím, v podstatě shodným. Taky má dvě cívky, ale počet vývodů na kabely je jiný-menší. Na dobíjení se musel udělat vývod,ale funguje.Problém je že nestartuje. Nemá dostatek síly na to, aby překonal horní uvrať,když mu pomůžu pákou tak se rozjede.Nedalo by se to nahradit něčím jiným? Moc díky Jirka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Jozef
21.06.2006, 07:05 #17 od Jozef
Odpověděl Jozef pro téma Závady v elektroinstalacích.
Seruste, mam problem s dynamoštartérom ked do neho privediem prúd tak sa ani nepohne ani nezaiskrí(čo by mal) baterka nabitá možno uhlíky ale nejde ani ked dam prud na kontakty rotora ani s ním ';necukne'; presné označenie (50x) neviem ale na tom asi nezaleži. keď pustim prud cez regler tak začne cvakať ale neroztočí. thx ;-) A ešte jeden problém ked je vštekto zdá sa zapojené ok tak ked naštartujem (nožne) tak nedobíja. som s toho fakt v keli tak každa odpoved dobra... ďíkess

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • George
  • Autor tématu
05.05.2006, 20:35 #18 od George
Odpověděl George pro téma Závady v elektroinstalacích.
Dík za rady. Ráno na to vletím a uvidím. Rád bych jel zítra do Brna, abych vás konečneě poznal v reálu :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.097 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account