Závady v elektroinstalacích.

  • AlesK
05.05.2006, 20:24 #19 od AlesK
Odpověděl AlesK pro téma Závady v elektroinstalacích.
Pokud ti nespína relé a při přitažení rukou drží, tak ti nejde šťáva z dynama. Proměřil bych kabel od dynama k relé, poté rozdělat dynamostartér a řádně vyčistit, mrknout na uhlíky a musí to jet. Chyba v dynamu se mi jeví po dlouhém zimním stání skoro nemožná. A jinak baterku máš v poho ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • George
  • Autor tématu
05.05.2006, 16:54 #20 od George
Závady v elektroinstalacích. vytvořil uživatel George
Pomoc. Mám po zimě problém.Nestartuje mě dynamospouštěč. Baterka nová nabitá. Když otočím klíčkem tak slyšitelně i viditelně sepne startovací relé, motor se o kousilínek má snahu pohnout, ale neotočí se.Kontakty jsou očištěné, uhlíky na dynamu velké zabroušené. Může to bý třeba tím, že na dynamu je některá cívka probitá? (nebo na rotoru?)Jsem v elektrice laik.Jinak na našlápnutí mazel startuje jak drak na první nášlap.
Další problém co se objevil je, že mě přestalo dobíjet relé (ještě včera to šlo). Při zvýšených otáčkách nesepne. Když ho ';přilepím'; ručně, tak drží, ale zase když klesnou otáčky tak zase nerozepne. Jsem z toho nešťastný a jelen.
Máte někdo zkušenosti? Jo a jak se dá proměřit rotor a stator jesli nemí zkratované? Díky případným rádcům. MUSÍM JEZDIT.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.079 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account