Závady v elektroinstalacích.

Více
06.11.2009, 15:12 #1 od Milan.
Odpověděl Milan. pro téma Závady v elektroinstalacích.
Dobry den.
Ja mam zase opacny problem. Mne studeny motor startuje v pohode, ale ked sa zohreje a motor vypnem len na chvilku(na pumpe), tak mam problem. Nevladze pretocit a ked tak len ztazka a pri tom poklesne napatie az natolko, ze nema dost na iskru. Ked donho drcnem, tak chyti na prve pretocenie. Elektriku som prekontroloval celu, kable mam v poriadku, rele dobija, uhliky vporiadku...
Stretli ste sa uz s podobnym?

adkoslav

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06.11.2009, 08:20 #2 od ANTONIUS
Odpověděl ANTONIUS pro téma Závady v elektroinstalacích.
Pro všechny, kteří musejí studený motor startovat pákou a teplý již chytá: Je možno na stojícím motoru zařadit rychlost a zatlačením skútra zpět dostat píst za horní úvrať. Potom rychlost vyndat a startovat. Hybnost pohybujících se dílů motoru pomůže dynamostartéru přes další horní úvrať, kde je odpor největší a motor chytá. (Když nechytne, startovací páka to jistí.) Takto jsem to dělával také. Pak jsem očistil všechny kontakty a dotáhl konce kabelů a motor už chytá, ať je píst v kterékoliv poloze. :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Miro
03.11.2009, 15:18 #3 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Závady v elektroinstalacích.
A nejakým ostrým predmetom vyškrábat špinu medzi pólovými nástavcami komutátoru. Tam sa usadzuje opotrebovaný prach z uhlíkov a medených kontaktov, čo môže spôsobovať skrat.
Poriadne by som preveril ukostrenie baterky. To musí byť priamo na bloku pod šróbom upevnenia dynamoštartéra. Nie voľakde na plechu (i to som videl). Očko poriadne očistiť až na lesklú meď a poriadne dotiahnuť (nestrhnúť závit!).
Perká tlačia pekne uhlíky zvrchu na komutátor? Nezapierajú o vedenie uhlíkov?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.11.2009, 19:08 #4 od Stanislav
Odpověděl Stanislav pro téma Závady v elektroinstalacích.
Zkuste ho jemným paprírem osmirgrovat a taky magnety:D, jsem zapomněl, že jsme ten můj taky takhle oživoval:D.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02.11.2009, 16:47 #5 od vvz
Odpověděl vvz pro téma Závady v elektroinstalacích.
Dobrý den,
omlouvám se administrátorovi za uvedení mého problému do více diskuzí. Děkuji všem za rady. Zkoušel jsem to natočit přes klasickou autobaterii (12V, 45 Ah) a také nic. Myslím, že bude někde problém v rotoru (i když je skoro nejetý) nebo někde v kabelech, pak už nevím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Miro
02.11.2009, 11:04 #6 od Miro
Odpověděl Miro pro téma Závady v elektroinstalacích.
Jak dopadl pokus se zapojením napřímo, jak radí 505?
Ještě dotaz, co to znamená ';Zkusil jsem silnější baterii'; ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.127 sekund

Vložit na stránky

Kontakty

Předseda Skútr klubu Čezeta:

Jitka Papežová
jitka@skutrklub.cz

Administrátor stránek:

Miroslav Gerža
admin@skutrklub.cz

Přihlášení

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account